Mai mulți clujeni, înjurați și dați afară din toaleta publică din Parcul Central în timpul furtunii: „Omenie de 5 stele în centrul orașului”


„Omenia” locuitorilor din orașul de cinci stele s-a văzut în timpul furtunii violente de luni, 5 mai 2025, în Parcul Central „Simion Bărnuțiu” din Cluj-Napoca. 

Mai mulți clujeni și turiști, care se aflau în parc în momentul în care a început furtuna, au încercat să se adăpostească temporar de fulgere și ploaie torențială în toaleta publică din incinta parcului. Ce a urmat însă i-a lăsat pe mulți dintre ei fără cuvinte.

Oamenii au intrat cu gândul să rămână acolo câteva minute, până se domolește vremea. Însă persoana care se ocupa de încasarea tarifului pentru toaletă le-a cerut imediat să iasă afară, invocând faptul că nu au plătit taxa necesară.

Omenie de 5 stele în centru, pe furtună. Fiind în parcul central, mai mulți oameni am decis ca e o idee bună să ne adăpostim de fulgere / furtună în toaleta publică din parc măcar 10-15 minute până se calmează suficient să putem pleca spre stația de autobuz.

Tot ce pot zice e ca după un minut, femeia de acolo ne-a înjurat și ne-a aruncat pe toți afară că cum îndrăznim să stăm în toaletă fără să plătim și să ieșim dracului odată.”, a semnalat un clujean. 


Comentarii Facebook