Doi cai „putere” văzuți pe o stradă din Cluj-Napoca: Animalele sunt calme dar șoferii sunt sfătuiți să fie vigilenți

Doi cai liberi pe strada Gruia din Cluj-Napoca: șoferii și pietonii, surprinși de apariția neașteptată

Clujenii care au trecut astăzi pe strada Gruia au avut parte de o surpriză rară: doi cai se plimbau liberi pe drum, fără să fie însoțiți de stăpâni. Incidentul a atras imediat atenția trecătorilor și a șoferilor, unii oprindu-se să îi fotografieze

Martorii au descris scena ca fiind neobișnuită, cei doi cai stând direct pe drum și provocând momente de tensiune printre șoferii care încercau să îi evite. Deși animalele păreau calme, pericolul este real, mai ales în orele aglomerate, când orice oprire sau evitarea bruscă poate duce la incidente.

Deși situația este neobișnuită, niciun incident nu a fost raportat până acum, iar oamenii care au observat animalele le-au descris ca fiind calme și fără semne de panică.

Comentarii Facebook