Castorii și-au făcut de cap într-o localitate din Cluj. Au distrus mai mulți meri: ,,Au făcut prăpăd”


În județul Cluj castorii nu mai sunt o noutate. Cetățenii au fotografiat, cu diferite ocazii, ,,lucrările” făcute de micuțele animăluțe. Cea mai recentă întâmplare a avut loc în Gherla, județul Cluj. 

Câțiva meri din zona Canalului Morii de pe strada Gelu din localitatea menționată anterior au fost ronțaiți până au căzut la pământ, semn că animăluțele s-au pus serios pe treabă. 

„De vreo lună de zile s-au apucat de lucru, au făcut prăpăd aici!”, a povestit un localnic.  „Nici nu ronțăie orice. Sunt meri de soi, Starkinson – Bot de iepure!”, a concluzionat acesta, potrivit Gherlainfo

În urmă cu câteva săptămâni un castor harnic și pus pe treabă a ros mai multe sălcii din zona Prodvinalco, Baciu, și a dat emoții câtorva șoferi care și-au parcat autoturismele în zonă. 


Comentarii Facebook