Vineri 25 Septembrie

Câte persoane au fost la deschiderea festivalului Electric Castle, de la Bonţida

 

Circa 9.000 de persoane au participat, vineri seară, la deschiderea festivalului Electric Castle, care se desfăşoară timp de trei zile la Castelul Banffy din Bonţida, judeţul Cluj.

 

Festivalul s-a deschis în forţă, vineri seara, peste 9.000 de oameni au participat la concerte, dar şi la celelalte evenimente oferite de festival. Electric Castle este primul festival din ţară care mută muzica live şi electronică din cluburi pe scenele în aer liber ale unui castel”, a declarat purtătorul de cuvânt al festivalului Electric Castle, Andi Vanca.

 

În total, în cele trei zile de festival sunt așteptați la Bonțida circa 25.000 de spectatori.

 

Programul festivalului:

 

MAIN STAGE

 

Aceatsa este cea mai mare scena a festivalului, care gazduieste cateva dintre cele mai mari trupe si artisti internationali ai muzicii electronice.

 

Vineri 21.06 

17:00 QUANTUM DRIVE 

18:00 YELLLOW 

19:30 LES ELEPHANTES BIZARRES 

21:00 MOONLIGHT BREAKFAST 

22:30 DUB PISTOLS 

00:00 STANTON WARRIORS 

01:30 FEED ME 

03:00 LTJ BUKEM ft SP:MC 

 

Sambata  22.06 

14:00 MOJO BARREL 

15:00 THEORY OF MIND 

16:00 SUBATOMIC ZOO 

17:00 LOUNGERIE II 

18:30 SILENT STRIKE & BAND 

20:00 ROBIN & THE BACKSTABBERS 

21:30 MORCHEEBA 

23:00 SUIE PAPARUDE 

00:30 DOPE D.O.D 

02:00 ROA 

03:30 POP KILLERS 

 

Duminica 23.06 

15:00 FINE, IT'S PINK 

16:00 SATELITTES 

17:00 LIGHTS OUT 

18:30 CTC (DOC, DELIRIC si VLAD DOBRESCU) 

20:00 NOTES & TIES ORCHESTRA 

21:30 TELEPOPMUSIK 

23:00 A-SKILLZ vs. KRAFTY KUTS 

00:30 PENDULUM DJ SET ft MC VERSE 

02:00 GOJIRA & PLANET H

 

DANCE GARDEN

 

Aceasta este a doua scena ca marime a festivalului, amplasata intr-un decor neconventional

 

Vineri  21.06 

16:00 MUSIC FOR STREET HEROES: 

16:00 SLIMROCKA 

18:00 KRUEGER b2b ADAM DOLPH 

22:00 SABOAR [ELEKTRONAUT] 

00:00 MIHAI POPOVICIU 

02:00 JAMES ZABIELA 

04:00 HERNE 

 

Sambata 22.06 

12:00 MUSIC FOR STREET HEROES: 

12:00 MADLIQUID 

14:00 RFDJ 

18:00 PADRE 

22:00 INDIE JULES 

00:00 MISSILE & GORANGA (T-BOYS) 

02:00 FRITZ KALKBRENNER 

04:00 THE MODEL 

 

Duminica 23.06 

12:00 MUSIC FOR STREET HEROES: 

12:00 DUBASE 

14:00 NDJ 

16:00 DEX 

18:00 DETOUR 

22:00 ADDO 

00:00 JUST D'LIGHT 

02:00 WANKELMUT 

04:00 SHIVER

 

THE STABLES - BOOHA ACADEMY

 

Este cea mai mare scena de interior a festivalului, amplasata intre zidurile castelului Banffy, unde vor evolua cei mai apreciati DJ romani si straini

 

Vineri 21.06 

20:00 CHRISTU' 

22:00 BREAD & BUTTER 

00:00 TREIPIC ft PIETONU' & MC SIRREAL 

02:00 FUNKANOMICS 

03:30 K-LU b2b SAUCE 

05:30 SLIMROCKA 

07:30 ALEX CHRONIC 

09:30 SUNKISSED b2b JASPER 

 

Sambata 22.06 

12:00 MIKE ONE 

14:00 SMOOTHNOISE 

16:00 RIBO 

18:30 K_BEAT & RUFFIE 

21:00 LE MINION 

23:00 SCOPTER 

00:30 DETOUR 

02:30 TESCO DISCO 

04:30 KRUEGER b2b ADAM DOLPH 

06:30 MADLIQUID b2b PADRE 

08:30 VYGO b2b JUNKER 

 

Duminica 23.06 

13:30 DODO 

15:30 OG MICHAEL 

17:30 SCIENCE FUNCTION 

19:30 FISHMAN ft BARABAS 

21:30 D-FACT 

23:30 JON KENNEDY 

01:00 BLANILLA B2B MONK 

02:30 DUDAWLES 

04:30 RFDJ 

05:30 UGLY ASTRONAUT b2b BLASIO

 

THE MILL

 

Este a doua scena de interior ca marime, unde DJ-ii vor performa cele mai experimentale beaturi si cele mai underground sunete.

 

In fiecare zi de la ora 12:00 to 22:00 va fi proiecte de film. Pe langa acestea, doritorii pot participa la workshop-uri audio-vizuale.

 

Vineri 21.06 

22:00 DANNILOV 

01:00 LIAR (live) 

02:30 VILLAGE (live) 

04:00 NDJ 

 

Sambata 22.06 

22:00 7th SPHERE PROJECT 

00:00 MISTERY ARTIST (brought to you by Burn Studios) 

01:00 ARME 

02:30 DUBASE 

04:00 NEWGOTTI 

 

Duminica 23.06 

22:00 WRK 

00:00 ALEX CHRONIC 

02:00 DEX 

04:00 SYL

 

 

 

STREET HEROES BY BURN

 

Vineri  – Ziua Go Skateboarding

 

12:00 – 15:00: Free Session

 

15:00 – 17:00: Workshops (activitati sport & graffiti)

 

17:00 – 18:00: Warm-ups (skate)

 

18:00 – 19:00: Qualifications Skate

 

19:30 – 20:00: Game of Honour Skate

 

20:00 – 20:15: Ceremonia de premiere  + tort

 

20:15 – 21:00: Night session

 

Sambata  – Best Line Day

 

12:00 – 15:00: Free Session

 

15:00 – 16:00: Workshops (activitati sport & graffiti)

 

16:00 – 17:00: Free Session

 

17:00 – 17:45: Best line contest BMX

 

18:00 – 18:45: Best line contest ROLLERBLADING

 

19:00 – 19:45: Best line contest SKATE

 

20:00 – 20:15: Ceremonia de premiere

 

20:15 – 21:00: Night session

 

Duminica – Best Trick Day

 

12:00 – 15:00: Free Session

 

15:00 – 16:00: Workshops (activitati sport & graffiti)

 

16:00 – 17:00: Free Session (all riders)

 

17:00 – 18:00: Jam Session Rollerblading

 

18:00 – 19:00: Jam Session Skate

 

19:00 – 20:00: Jam Session Bmx

 

20:00 – 20:15: Ceremonia de premeire

 

20:15 – 21:00: Night session

Comentarii Facebook