Sport

Walter vrea să ducă U Cluj în Liga a patra? A dat afară toată conducerea clubului, în frunte cu celebrul RJ - Mircea Cenan

  



 

Florian Walter a dat afară întreaga conducere de la U Cluj, nu numai pe Ioan Mărginean. 

 

Între cei care au fost dați afară se numără și liderul neoficial al galeriei U Cluj, Mircea Cenan, cunoscut sub numele de RJ, care se ocupa de relația dintre suporteri și echipă.

 

Unele zvonuri vorbesc despre faptul că Florian Walter revine din iarnă la U Cluj numai pentru a băga echipa în faliment. Omul de afaceri țintește numai banii din televizare de la Liga Profesionistă de Fotbal, iar apoi gruparea va retrograda în Liga a patra, pentru că nu se va putea salva de la faliment.

 

Un semnal de alarmă a fost ridicat de Mircea Sandu, președintele FRF, care a declarat că U Cluj nu trebuia să joace în Liga 1, pentru că planul de reorganizare nu a fost aprobat, iar perspectiva falimentului nu a dispărut.

 

Cazul "U" Cluj nu este încheiat. La TAS mai există o anchetă internă privind decizia pe care au luat-o acei judecători. Nu s-a terminat. Nici Universitatea Cluj, nici Rapid nu trebuiau să fie în Liga I, e clar, astea sunt regulamentele. Uitaţi-vă la "U" Cluj unde e acum. Planul de reorganizare nici acum nu e aprobat, credeţi că e normal? Nu ştiu cum, dar toţi ăştia care spun că avem ceva cu ei se duc...”, a declarat Mircea Sandu.

 

Șeful FRF susține că nici acum nu a fost motivată decizia Tribunalului de Arbitraj Sportiv (TAS), prin care U Cluj a fost reprimită în Liga 1, infirmându-se decizia dată de Comisia de Licențiere condusă de Viorel Duru.

 

N-a fost motivată decizia de la TAS. În septembrie, am cerut să se motiveze, nu am primit răspuns. N-avem de împărțit nimic cu U Cluj, dar trebuie să știm și noi cum s-a dat decizia. Ce avea Duru cu Clujul? Oricum comisia dă licența, nu el. El se asigură că o licență e dată sau nu legal”, a mai spus Mirea Sandu.

tenis de masa.jpg
31-10-2013, 18:12
257 vizualizări
16 comentarii
mitre emil13-11-2014, 15:10
cum dracu apar peste noapte,asemenea indivizi nu pot sa-mi dau seama.apar tot soiul de tigani,care pana la urma iti sar in cap.vai saraca noastra tara pe ce maini a ajuns.
nicus22-10-2014, 8:26
WALTER nu are nevoie de banii din televizari. are nevoie de imagine si nu va ceda. romprest e o companie prea serioasa
grasu1-11-2013, 14:41
De ce puneti botul la tot ce scriu imbecilii astia de la stiri de cluj? Nu vedeti ca dau titluri doar ca sa pacaleasca? sa aiba ei citiri, daca stiri adevarate nu stiu face. Noi suntem fraierii; ca ii bagam in seama. Ce sa spun. Daca pleaca margineam si RJ pica U in judet. Adica Bostina o sa duca echipa de rapa? Hai sictir, jurnalisti gaozari!!!
elll1-11-2013, 10:28
oare ce functie avea domnul RJ in conducerea U CLUJ? E clar de ce e pe p..la emblema sportiva a clujului , din cauza oamenilor din conducere gen RJ. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RJ1-11-2013, 11:04
facea jocurile lui walter contra cost, ca o c.urva
Nick_651-11-2013, 2:06
Orice-I posibil cu acest magraon interlop!
RJ sau cum il cheama, un bataus notoriu, nu poate fi numit supporter al lui "U"!
U CLUJ1-11-2013, 0:37
Om mai limitat decat Soica pe teme sportive chiar nu am vazut. Frate, lasa-te ca esti penibil. Sau cauta un jurnalist decent care sa scrie numai pe sport. TE FACI DE RAS! Nimeni, dar nimeni de la FC UNIVERSITATEA CLUJ nu a auzit de tine, dar tu vorbesti de surse! Care surse, ma? Ca tu nu stii nici ce-i ala fault sau ofsaid. Iti manci si kktul pentru niste vizualizari in +. RUSINE ! RIP, PRESA ROMANA!
Isus Cristos31-10-2013, 21:27
Ciocu mic mongolilor ca si voi va duceti pe p***
ha ha 21-3-2014, 23:11
VAI DE (u) HA HA
Ubu31-10-2013, 21:11
U nu in B...in teritoriala!!.adeca ...E...sau D...nu conteaza
Cica nu moare? Sa-i vedem pe "n"-isti la Someseni...
...1-11-2013, 10:50
Cred ca vita de m.ata era sifilitica de o fatat un bostan ca tine :))
gicu31-10-2013, 19:22
sobolanul de mircea sandu sa taca din gura si sa il dea afara pe duru precum a zis inainte de vertidctul tas in cazul lui u cluj. era ferm convins idiotul ca tas ii va trimite pe U in B si a zis duma aia iar acum se trage pe muschii fesieri si nu il da pe duru (care spala bine curu) afara.
Liviu31-10-2013, 19:08
Am inteles ca Walter, care e agent MOSSAD, doreste fuziunea cu echipa de hochei HC Csiksereda, ca sa castige in agresivitate.
Mircea31-10-2013, 19:16
Am inteles ca esti prost, dar chiar trebuie sa semnalizezi?
Radu31-10-2013, 18:31
Asa se intampla daca te faci sluga la mitici!... Gunoaie mai mari decat miticii nu exista! Poate doar tiganii!
vlad1-11-2013, 14:49
Asta inca nu au inteles-o clujenii.Mai bine in faliment decit condus de un mitic