Image 1 of 10

Social

Un palet cu cărămizi a căzut peste o mașină care trecea pe strada Someșului - FOTO EXCLUSIV

  



 

Un palet cu cărămizi a căzut peste un autoturism care circula pe strada Someșului. În mașină era o persoană.

 

Incidentul s-a produs pe strada Someșului. O macara a vrut să ridice un palet cu caramidă, dar s-a desfăcut și a căzut peste mașina parcată”, ne-a relatat un martor.

 

În autoturism se afla o persoană. Poliția a intervenit și a declanșat o anchetă.

 

 

coral1_1_1.jpg
14-6-2018, 11:45
8728 vizualizări
41 comentarii
Ovidiu16-6-2018, 16:55
La-m vazut pe Alexa pe acolo cu vodca V33 cand o dadea macaragiului si apoi o fugit si filma dintre boscheti cum o scapat ala paletul, ca se stie ca Boc trebuia sa treaca pe acolo si sa cada pe el.
Eu17-6-2018, 0:55
l-am văzu.
A fugit.
A scăpat.
Pavel17-6-2018, 12:59
De ce dracu tot scrieti de Alexa ma, aici? Scrieti pe site ul lui, nu aici!!!
calin15-6-2018, 11:00
Un adevarat cosmar, noroc ca au luat copii vacanta si nu maitrec pe acolo.Sunt de o nesimntire iesita din comun cei care construiesc acolo, trotuare nu mai exista ca isi parcheaza imbecilii aia masinile, efectiv nu ai pe unde sa circuli decat pe carosabilul plin de noroi si mizerie, interesele sunt mari, politia de trotuare nu are ce cauta in zona numai in fata ipj cluj si altele sa puna amenzi.
Mihai15-6-2018, 12:17
"politia de trotuare nu are ce cauta in zona numai in fata ipj cluj si altele sa puna amenzi."

bine punctat. interesul poarta fesul.
CIPRIAN 15-6-2018, 10:07
Pai circula sau era parcata? In 3 fraze va contraziceti. Oricum: se mai intampla, bine ca nu au fost victime.
Mihai15-6-2018, 10:41
Nu conteaza daca circula sau era parcata. Putea sa fie o mamica cu carucior si cu un bebe pe trotuar spre exemplu, nu masina. Organizatorii de santier sunt obligati sa asigure trotuarul din fata cladirilor, de aia vezi acoperisurile alea de lemn pe langa schele cand treci pe langa o cladire in renovare.
nicodim15-6-2018, 0:12
Primar fara sange in instalatie. Autoritati impotente de la cele locale pana la cele centrale ce fac legea de c4cat. PUNCT. Putea sa moara cineva. Sunt tari in lume in care santierul ala era inchis deja.
dan15-6-2018, 6:56
Nu cred ca n-ai aflat încă ce sânge are-n pută, mai Sile, Moc an, antoldeanu .... , sau toți cei care VA CULCATI CU BOC, și va treziți cu ea in gura.
Boc , coșmarul noptilor voastre,culdusilor din gasca curentului Anti BOC, prindev-ar măcar odată cel al pizdulicii sa va schimbați atitudinea și înclinațiile.
Nango15-6-2018, 7:51
Asa cum te-o prins pe tine, mai lesbianule, te-o adus pe drumul cel bun? Ti-o scos si dintii cu tarnacopul, sa nu-i zgarii madularul, besina sulfuroasa, fatalaule.
dan15-6-2018, 8:26
Chiar cu ea vorbești,știam ca-i moarta, dacă de ma-ta vorbești!Doar o lesbi putea fata un homo.
Nango15-6-2018, 9:21
Tu esti moarta ? Stiai? Si lesbi si muma? Chisam-as pe mormantul tau, de SIDA ai crepat, vaca infectioasa.
dan15-6-2018, 10:09
Ma.ta sunt. N-ai pic de respect, pocitanie. Mai bine facem un rahat.
@Nango15-6-2018, 10:26
Bai juma de sfertodoct ce ești,c**** și lepadatura, cacas-ar Boc la tine-n gura, bai mârțoaga de postalion, potaie de filozof, ce morții ma.tii ai cu Boc, coșmarul noptilor multora care se CULCA cu el și se trezesc cu ea in gura!
Moc an15-6-2018, 12:59
E plin de lesbieni bochisti pe aici prin cluju8l asta minunie de prostie. Dane, tu invata sa scrii mai voma, iar daca ti-e foame manaca nutella de la imparata de pe Motilor, nu mai manca litere baaa flamanzila moldovineasca, ma'foamea-n gat, lindine lesinat si rahati in ploaie, mizerii scursuri de levigat si cine chizdele mam.ilor vostre sifilitice va pripasit pe aici!
dan15-6-2018, 18:39
"cluj8l", idiotule!
"minunie",prostule!
"manaca",janghinosule!
"imparata", chiorule!
"lindine leșinat",boule!
"vostre",jegosule!
"va pripășit", handicapatule!

Si toate intr-o propoziție,scurta, in aia ma.tii .......!
@Moc an15-6-2018, 18:43
Tu-l confunzi pe dan cu Dan Manastur, Mocanila?
Diferența enorma , al doilea e lovit in cap cu parul, concurează cu tine la prostie.
ha ha ha ! ha ha ha ! ha ha ha !15-6-2018, 0:12
Au venit taranii din rachitele sa construiasca in cluj ? ? ? ? ? ? ? ? ! ! ! ! ! ! ! ! ! Astia le au doar cu chirpicii pentru grajdurile lor.
Clujean14-6-2018, 16:24
Putea sa moara cineva, la asta sa va ganditi! Chiar daca, constructia are autorizatie, trebuie luate toate masurile pentru a securiza perimetrul, pentru a evita accidentele. Ori din poze se vede clar ca acest lucru nu s-a facut. Orice autorizatie ar avea, cosntructorul este pasibil de amenda si de plata despagubirilor.
Mortul din masina goala14-6-2018, 15:39
Cu siguranta in autoturism se afla o persoană. Doar nu trecea fara sofer...
:)))15-6-2018, 6:34
dar s-a desfăcut și a căzut peste mașina parcată”,
lulu cluj14-6-2018, 14:43
BISNITARI imobiliari ! NU-i satura dracu cu atitea constructi ? pentru VINITURIII ???
Bogu14-6-2018, 17:41
E pentru clujeni, stai linistit si bea apa.
Un cetatean14-6-2018, 14:15
Politia nu va lua nici o masura, fiindca va interveni mafia din primarie.
Am vazut reportajul si pe PRO TV.
Politia Locala a spus ca firma de constructii avea toate autorizatiile.

Exact la fel am patit si eu: mi-au distrus masina, au taiat cablurile de internet si televiziune, m-au lovit cu caramizi, au infundat canalizarea. Am chemat politia MAI, ei au chemat Politia Locala, iar acestia au spus ca firma are autorizatie. Peste inca o saptamana iar au stricat ceva, iar a zis Politia locala ca au autorizatie. Cand le-am raspuns ca autorizatie e ptr construire, dar construire cu respectarea normelor legale, au spus "Au autorizatie, e treaba lor cum lucreaza." Am chemat inspectoratul de stat in constructii, iar raspunsul a fost "Au autorizatie."

Primaria Cluj-Napoca e cea mai corupta primarie din tara, intrece cu mult Bucurestiul.
firea14-6-2018, 16:12
intrece cu mult bucurestiul o phula !!! muta-te la bucuresti ba daca nu-ti convine la cj! mergi la firea si la sudisti ca acolo e bine !
Un cetatean14-6-2018, 16:21
Daca aici am fost nascut si crescut, de ce sa ma mut eu? De ce sa nu se mute coruptii si lingatorii de funduri ca tine? Mentalitatea ta e urmatoarea: daca nu-ti convine, pleaca, nu critica, nu arata adevarul, nu comenta, pur si simplu pleaca din orasul tau sau chiar din tara ta. Ai comportamentul tipic unui limbric.
alt clujean14-6-2018, 16:31
Si ce limbric, de ala plin cu rahat, iar in gura cu "phule", educatie nix, omenie nix, zero din toate punctele de vedere.
‘Clujeni'14-6-2018, 19:46
Eu cred ca astia doi care ati comentat mai sus sunteti mai jos pe scara sociala decat incultului caruia ii raspundeti. Vreti sa schimbati ceva? Inscrieti-va in USR sau faceti-va propriul partid, nu va milogiti in comentarii pe un site mai rau ca si cancan. Bucurestiul e absolut de toata jena
acestia15-6-2018, 0:24
Tu nu sti sa legi doua cuvinte, daca taceai poate mitic ramaneai, apropo' ce naiba cauti tu pe "acilea", mai vinitura spurcata si anal fabeta?
Doc14-6-2018, 13:04
pai masina era in trecere? sau era parcata?

orice idiot stie sa nu parcheze langa un santier, mai ales pe vreme asta (vant furtuni)...daca crezi ca te protejeaza cruxifuxiriile agatate de parbriz, s-ar putea sa ai o supriza
Vai doamne14-6-2018, 13:50
Si care e diferenta ca pica un palet de caramida pe masina cand esti parcat sau cand esti in mers?
Sile14-6-2018, 14:05
Dintre un prost și un deștept, este diferența?
Faci parte din prima categorie, de nu înțelegi?
@Doc14-6-2018, 14:16
Masina era in trecere, circula. Daca te vei uita la poze, vei vedea ca e in mijlocul drumului, deci circula. Tu fiind mai dobitoc de felul tau, n-ai cum sa-ti dai seama.
Goe14-6-2018, 14:54
> Daca te vei uita la poze, vei vedea ca e in mijlocul drumului, deci circula

1. Mijlocul drumului nu este langa trotuar
2. Masini oprite pe carosabil vei gasi prin tot clujul

Macar daca taceai ...
@Goe14-6-2018, 15:34
Masina era in trecere bai idiotule. La prima vedere, dupa cum se vede in poze, daca masina e in mijlocul drumului, clar era in trecere. Chiar fiind doar o speculatie, la prima vedere poti deduce mai degraba ca masina era in trecere decat ca era parcata.
Doc14-6-2018, 16:57
Bai panarame idioate...din articol nu se intelege daca era parcat sau era in mers. In poze masina apare intradevar pe mijlocul benzii, dar asta nu inseamna ca nu s-a oprit acolo. Tipul de masina este specific agentiilor de livrare, care cam parcheaza unde vor/pot
ROMANIA14-6-2018, 18:42
Ba doc mare filozof esti ,adica daca bate vantul sau parchezi langa un santier e normal dupa tine sa cada paleti de caramizi!!! Nu vorbim de protectia muncii de respectarea anumitor norme (de organizare santier,de amplasare macara etc) de spagile luate in primarie pt autorizatii oriunde si oricate ,ca daca ar cadea banii spaguiti in loc de caramizi am fi bogati clujenii care mai muncim
Moc an14-6-2018, 12:52
Demisiaa piticanie!!!! Ne omori soferii cu santierele tale care nu respecta normele de protectie a muncii. Huooooo
ccs14-6-2018, 13:08
e bine ... si asa sunt prea multe masini si prea multi soferi in oras ... sper sa te cureti si tu ca prea trolezi siteul asta , hatere de serviciu
@mocan14-6-2018, 13:47
esti cam prost mocane. 'te'n p i zda matii
Eu14-6-2018, 14:06
Așa sunt eu, de când ma știu. Ma duc.