Social

Șofer beat arestat în Florești! ”Eu am fost la volan?” / Martor: ”Sunt martori, mă nesimțitule!” - VIDEO

  



 

UPDATE

 

Polițiștii rutieri au reținut, pentru 24 de ore, un conducător auto aflat sub influența alcoolului, care a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane și avarierea a patru vehicule.

 

La data de 2 decembrie a.c., în jurul orei 17:00, pe DN1 E60, în comuna Florești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane și avarierea a patru autovehicule.

 

Conform primelor verificări, un tânăr, în vârstă 22 de ani, din Gilău, în timp ce conducea autoturismul pe DN1 E60, pe raza localității Florești, pe prima bandă de circulație, dinspre Gilău înspre Cluj-Napoca, ar fi schimbat banda de circulație fără să se asigure corespunzător, intrând în coliziune laterală cu un autoturism condus de un bărbat, de 38 ani, din Cluj-Napoca.

 

În urma coliziunii, conducătorul auto în vârstă de 22 de ani a pierdut controlul asupra autovehiculului, a părăsit partea carosabilă și a intrat în impact cu gardul unui imobil ce mărginește drumul  național și cu o conductă de gaz.

 

Ulterior, tânărul s-a pus în mișcare printr-o manevră de mers înapoi, intrând în impact cu două autoturisme de pe DN1 E60.

 

Fiind testat cu aparatul etilotest,  s-a stabilit că acesta avea o concentrație de peste 1,20 mg/l alcool pur în aerul expirat. Conducătorul auto a fost condus la unitatea medicală în vederea prelevării de mostre biologice de sânge, unde a refuzat să se supună recoltării.

 

Accidentul s-a soldat cu rănirea ușoară a unui bărbat, de 46 de ani, din Gilău, pasager în autovehiculul condus de tânărul aflat sub influența alcoolului.

 

În urma reținerii pentru 24 de ore, conducătorul auto a fost prezentat magistraților, fiind dispusă măsura arestului la domiciliu pentru 30 de zile față de acesta”, precizează Poliția Cluj.

---------------- 

Un șofer beat care a lovit o persoană a fost încătușat de polițiști. 

 

Accident grav cu victima, sâmbătă, in Floresti, județul Cluj. Conducatorul auto fiind in stare de ebrietate!!”, a relatat un martor.



Video: Paslariu Ovidiu / Facebook

coral1_1_1.jpg
3-12-2017, 12:21
13067 vizualizări
21 comentarii
Criculae4-12-2017, 0:31
Exista unii... derutati care spun ca animalele astea sunt oameni. Si ca ar avea drepturi, si ca nu ar fi civilizat sa-i spanzuri de gat pana mor.
ONG-urile gen Prison Fellowship ar trebui interzise si membrii lor scalpati.
Hank Rearden3-12-2017, 21:30
Mai mare crima, decat sa conduci beat e doar sa filmezi portrait si nu landscape!
iii4-12-2017, 9:36
Like!
Buie Moc3-12-2017, 19:48
In Bok Napuka viniturile si taranii fac mai nou legea. Pute rau de tot a Boc si a tarani nespalati de rachitele.
Taranul trage la taran . Toti l-au mirosit pe Boc ca este de-al lor !!
Alin4-12-2017, 7:24
Tare as vrea sa vad de unde sunt parintii tai si cum ai ajuns tu asa mare clujean
cici4-12-2017, 9:20
Ce importanta are de unde sunt parintii lui? Esti cam inapoiat in gandire mai Alin.
Manea4-12-2017, 12:40
Esti prost rau, Floresti nu are primar pe boc, al doilea lucru,ce treaba are justitia cu politica
tarnusuldin bistrita4-12-2017, 22:21
oare cit te mai legi de boc..ziarist de ca..t ..oricum nu votam bistriteni la primaria Clu
oraseanul5-12-2017, 10:08
Dar pe tine cine te-a intrebat ceva , taranusule, vezi-ti de fundul primaresc, am auzit ca-i cufurit, limba mare sa nu pierzi Nuttela.
radu B5-12-2017, 10:45
M*** MOC!
Kkk3-12-2017, 19:33
E o cioara nenorocita si cacata la c**, nu are curajul si barbatia sa raspunda pentru ce a facut.Asa a procedat si in urma cu 6 luni cand a fugit de la locul accidentul! Doar o cioara raioasa!!!!
QED et QED3-12-2017, 19:01
Banc:
Se coboara 3 tipi rupti de beti din masina.
Politistul: Care dintre voi a condus?
Ei: Nici unul, toti eram pe bancheta din spate.

Ascult cum retardatul asta care filmeaza injura.
Nu inteleg de ce nu-i injura si pe politisti.
Cateva sute de metri mai sus, chiar in curba, este un canal denivelat pe care multi il vad in ultima clipa si trag brusc de volan riscand accidente.
La inceputul strazii memo, este semafor doar pe dreapta, iar multi nu il pot vedea din cauza autobuzelor.
Tot la inceputul strazii memo, pe stanga este un indicator cu trecere de pietoni, indicator acoperit de luminitele de Craciun.
In capat memo exista un semafor "verde intermitent la stanga", semafor care nu exista in legislatie, deci il respecti dupa cum crezi de cuviinta si cum ti se pare ca e ok.
Exemplele pot continua, si nu inteleg de ce cetateanul nu-i in jura si pe politisti ptr aceste nereguli, precxumk si multe altele.
Probabil ii e mai usor sa injure un om incatusat.
Bun, injuri gunoiul care conduce beat, dar injura si criminalii din politia rutiera care nu iau masuri privind nesemnalizarile si semnalizarile gresite ale strazilor.
Ce faci cetateanule retardat, injuri doar pe cine iti convine?
gogu3-12-2017, 19:08
Desi ce ai postat referitor la strada Memorandumului este de plans, postarea ta e de tot rasul. Ce are una cu alta? Sa intelegem, ca rutiera (si cum esti anti boc inrait si Boc) e de vina, ca puiul de rrom circula fara permis si beat a nu stiu cata oara si este lasat in libertate de onor justitia romana?
Lejea4-12-2017, 7:38
Cam aveti amadoi dreptate, intr-o oarecare masura, nu 100%. Am sa incep cu lasarea in libertate, asta o decide judecatoruul de proximitate pe baza anchetei Parchetului, starea de arest , la domiciliu, control judiciar , etc se poate revoca oricand si se da in functie de pericolul social, de comportament in timpul anchetei, de garantii, etc. Asta nu inseamna ca a scapat de pedeapsa, poate merge la puscarie dupa sentinta definiva linistit.
Pentru porcaria din Cluj, circulatia pur si simplu periculoasa, da Boc si cei ce au proiectat si executat lucrarea, sub partonajul Primariei sunt devina , Haosul proasta senmnalizare, semaforizarea de tot rahatul, preselectie, intermitente periculoase, multe alte porcarii, da exista Coisia Trafic , Primar, Vice, City- Manager si reprezentatntii Politiei Rutiere. Da, toti sunt implicati, toti contribue la haos si batjocara. Politia rutiera sunt curios cate sugestii, atentionari, informari, sanctiuni, etc a inaintat Primariei, ca administrator de strazi despre gravele neregului care pun in pericol siguranta cetatenilor?
Astea sunt necazurile care cauzeaza cele mai dese probleme, nu faptul ca un betivan de la Pata rat a facut ce a facut. Ala va raspunde, astea sunt probleme minore raporatte la necazul traficului clujean
QED et QEF4-12-2017, 8:27
Gogule, daca te intrebi ce are una cu alta, mai explic o data ca nu e greu. Daca e sa injuram, atunci sa-i injuram pe toti, nu doar pe soferul care greseste, ci si pe militianul care se teme sa ia masuri impotriva administratorului drumului. Sa vezi ce misto e cand iei curbele, si desi ai anvelope noi de 3 saptamani, derapezi. Cand te uiti mai bine, era un capac de canal din fier, foarte lucios, exact in curba. In caz de poc, vin idiotii si spun ca ai avut anvelope second. Apoi mai vezi si groapa de dupa podul din Marasti (nu stiu cum ii spune), groapa in care 2 (DOUA) masini si-au rupt roata. Au fost si aici pe stiridecluj. da oare stalpuletii galbeni care sunt murdari astfel incat nu-i mai vezi, si acum cateva zile unu cu nr de BH a dat peste ei in fata mea, nu trebuie spalati? Militienii nu amendeaza firma care trebuie sa-i spele? Dar oare santul ala de pe podul spre Napoca, unde am franat si era sa intre altul in mine, nu trebuie reparat de 3 saptamani? Militienii nu trec pe acolo, nu il vad? Sa injuram doar soferii, militienii care trec pe exact aceleasi drumuri ca noi si nu iau masuri, nu-i injuram? Zici ca n-are nimic una cu alta? Omul a gresit, sa fie judecat. Daca e sa fie injurat, atunci sa fie injurati toti, si militienii criminali, nu doar soferii criminali. Daca nici acum n-ai inteles, pacat. O zi buna!

P.S. Uite ce zice "Lejea", se pare ca el a inteles ideea.
P.P.S. Cum sa existe verde intermitent la stanga de cateva luni, poate chiar ani, si militia sa nu ia masuri? Pai nu-s criminali militienii astia care dau voie unor semnalizari care nu sunt prevazute in legislatie? O semnalizare care nu e prevazuta in legislatie, poate fi interpretata oricum de catre un sofer. Unul poate interpreta ca "Grabeste-te ca se face rosu", altul poate interpreta "Atentie la pietoni, nu si la CTP, fiindca CTP nu poate avea verde daca ai si tu", etc. A fost lovit un biciclist acolo la acel semafor (plus multe alte poc-uri si situatii riscante), iar criminalii din militie stau pasivi si nu le pasa de acel semafor "verde intermitent la stanga".

@cetateanul din clip care injura. Asa e ca esti un las care injura cetatenii incatusati? da, poate merita injurati. Dar asa e ca nu te tine sa injuri si militienii criminali? gandeste-te ca poate tu sau cineva din familia ta merge pe bicicleta, si ce sa vezi, unul va trece pe "verde la stanga intermitent" si nu mai ramane nimic din bicicleta. Sa nu cumva sa-i injuri pe militieni, da-o incolo de bicicleta, iti cumperi alta, nu-i asa?
Kgb3-12-2017, 18:37
Tipul care filmează si înjură din pacate e retardat .mai mult nu poate
exe3-12-2017, 17:50
Ala care-l tot injura pe betiv sunt sigur ca n-are nici o greseala in viata daca isi permite sa faca pe moralistul...!!
Ăla-i Iisus la a doua lui venire pe pamant, bă, clar...!!

Acuma lasand gluma la o parte, de ce n-a condus bavareza alcolistul ?? Ca in unele creiere spalate trebuia sa fie BMW-ist...

:::))))::::))))))))))))))))

clujean3-12-2017, 17:44
Acelasi individ a mai cauzat un accident in vara si a parasit locul. Atunci lovise un biciclist. Ca si acum, era baut si nici nu are permis.
geta3-12-2017, 15:07
macar e frumos,e un scump
Bogu3-12-2017, 16:24
Da da da. Fotomodel cu burta. :-))
geta3-12-2017, 17:04
care burta?nu vezi ca e imbracat sport,invidiosule