Social

O femeie a murit într-un accident dintre un SUV și un tren petrecut la Cluj! Mașina era condusă de un puști de 15 ani

  





Un accident, soldat cu moartea unei persoane și rănirea gravă a altor două, a avut loc vineri dimineața, la ieșire din localitatea clujeană Negreni.

Incidentul a avut loc în jurul orei 10.50, la ieșire din Negreni spre Bucea, pe o trecere la nivel cu calea ferată. O mașină de teren, în care se aflau trei persoane, a fost surprinsă de un tren care circula pe ruta Cluj - Oradea. Trecerea era prevîzută doar cu indicatoare, nu și cu semnale acustice și luminoase”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj, Carmen Jucan.

Conform oamenilor legii, una dintre persoanele aflate în autoturism a decedat, iar celelalte două sunt rănite grav.


Polițiștii au început cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care a avut loc incidentul.

 

--------------------------------------

 

UPDATE

 


Din primele cercetări ale polițiștilor, se pare că la volanul autoturismului s-ar fi aflat un minor în vârstă de 15 ani.

26-12-2014, 13:32
14 vizualizări
10 comentarii
Burdujel27-12-2014, 15:13
Tipa era idioata. Cum sa lasi un copil de 15 ani sa conduca.
Pacat de copii.
Mada27-12-2014, 13:28
fetita a murit si ea aseara
yo27-12-2014, 12:54
A murit o idioata care a pus in pericol viata celor doi copii. Chiar daca a condus putzoiul de copil, el este minor, nu poate fi tras la raspundere. In masina era un om matur, care se considera ca ar trebui sa aiba mai multa minte si responsabilitate. Dar se pare ca n-a avut nici una, nici alta. Acum, important este ca acei copii sa-si revina.
asa a fost soarta27-12-2014, 21:49
Nu vorbiti ce nu stiti...:(
altu27-12-2014, 22:14
Ei bine ca sti tu! Fara suparare spune-ne ce ar trebui sa stim mai multe referitor la acest caz!
bebe27-12-2014, 10:54
viteza si nesupunerea unora fata de legi
Simona 27-12-2014, 1:58
Consecințele iresponsabilității încep să se simtă. Adevărul e ca la locul accidentului atmosfera a fost groaznică.
lulau26-12-2014, 18:52
totusi , oare oamenii astia{ parintii, moarta } au ceva in scafarlia aia ce o poarta pe umeri ???
o cretina in minus 26-12-2014, 21:03
nu au nimic in scafirlia lor ! fudulia si prostia ucid !
root26-12-2014, 23:30
yeap acuma au ..o bucata din tamponul locomotivei