Social

Cluj-Napoca: Nesimțiți cu mașini de lux. Ce au făcut șoferii? - VIDEO

  



 

Doi șoferi cu mașini ”puternice” au oprit în mijlocul traficului, în Piața Mărăști, pentru a sta de vorbă, perturbând circulația.

 

Fiind perioada festivalului UNTOLD, ultima zi a acestuia (duminica 5.08 a.c.) ca orice tanar clujean asteptam autobusul in statie vis-a-vis de Piata Marasti, cand la un moment dat am surprins doi ”bizoni” de asfalt care stateau la taclale in mijlocul bulevarului, (semaforul avea culoarea verde) perturband circulatia rutiera. Eu cred ca merita trofeul ”Nesimțiții zilei”, ne-a semnalat un cititor.

 

coral1_1_1.jpg
6-8-2018, 17:38
20611 vizualizări
29 comentarii
Pumn de otel7-8-2018, 19:53
..tuva-n gura de parveniți! Vinituri klingonieni va scoteam de p*l@ din mașina boratudilor. Dar nu va f.te dumnezei odată gunoaielor !
kurios8-8-2018, 4:36
Rakitelene, vezi ca sunt toparlanii tai si ai paduretului incult De cand va injurati intre voi?
cIuj7-8-2018, 16:02
să li se ridice plăcuțele
Christi7-8-2018, 12:33
Smecheri care se plimba 3 km cu masina prin oras,ca nu au bani de motorina,beau cate un fresh prin club toata noaptea,pute a manele dupa ei,erau vinituri????
„ ca orice tanar clujean”7-8-2018, 11:49
Cunosc o mulțime de tineri care nu au avut nici cel mai mic interes pentru zgomo-drogoteca care a distrus calitatea vieții clujenilor și le-a pișcat portmoneele, prin curtoazia primarului Boc.
Orașul a devenit un bâlci în toată legea.
Cluj-Napoca, orasul fara lege7-8-2018, 5:34
Care e problema? S-a stabilit ca in Cluj nu mai exista lege. Untold cu muzica la maxim timp de 4 zile, in timp de Tomorrowland opreste muzica la ora 00:00. Trebuie Untold, dar nu in locatia respectiva, sau macar cu pauza noaptea de la ora 00:00. Se parcheaza peste tot fiindca e Untold, exact sub privirile militienilor. Se parcheaza peste tot prin cartiere, se blocheaza strazi, si nu doar de Untold, ci tot timpul. Masini parcate pe coltul strazii si langa trecerile de pietoni sa nu poti sa te asiguri, iar la cativa metri militia la panda sa-ti ia carnetul fiindca nu te asiguri. Strazi pline de noroi de pe care se iese cu rotile masinii murdare. Strazi cu masini parcate aiurea, astfel incat trebuie sa treci peste marcajul continuu. Linii de transport inj comun deviate de Untold, de zilele Clujului, de zilele sarmalelor, de zilele berii, etc, astfel incat oamenii nici nu mai stiu in ce statie sa astepte autobuzul. Oras fara un poligon auto (a existat unul dar l-a desfiintat Boc), astfel incat incepatorii sunt scosi direct prin oras. Mii de oameni care zbiara la Untold "Mu!e PSD" (probabil din cauza ca Dragnea incalca legea) fara sa le pese ca ei la randul lor participa la un festival care incalca legea si drepturile altor cetateni. Strazi infundate care se inunda la orice ploaie, fiindca canalizarile sunt pline de moloz de pe santierele Clujului, santiere ale caror constructori nu sunt amendati de politia locala fiindca au dat spaga prin primarie. Asa a stabilit MAI si primaria, ca la Cluj nu exista lege. Vai, dar poate sunt comunist, poate ar trebui sa ma mut din Cluj daca nu-mi convine, nu-i asa? Da' de ce sa nu se mute incompetentii care nu iau masuri si nu sunt in stare sa administreze orasul, si incompetentii din subordinea lor?
Boc7-8-2018, 6:31
Pentru ca ma iubeste clujenii, ma voteaza tineretul la care le dau untoalde si alte balciuri, chem pe bani grei, nu de la mine din buzunar, Andre, Sule Paparude, Sarmale Rancede, pusc artificii care se inalta inaltator pe cer, apoi la pensionari le dau moca pe toate liniile si ii tin in cluburi unde le tin sedinte cu haleala si bautura si organizez zilele batranilor.
esti acelasi PSIHOPAT7-8-2018, 10:05
SILE, locul tau este la psihiatrie:)
Dedu7-8-2018, 12:07
Foarte pertinent comentariul inițial.
RA7-8-2018, 14:07
cum a zis cetateanul de mai sus, nici eu nu vad care este baiul in imaginile filmate.....la cate incalcari ale legii se intampla in cluj (urbanism, untold, masini lasate oriunde) este cotidian

ilsea8-8-2018, 8:43
Cand doare adevarul, cel indurerat striga ori ca cel care-i provoaca durerea e prost ori nebun. Rare cazuri in care sufera in tacere si incearca sa remedieze cauza nu efectul. Dar pentru asta e nevoie de un pic de minte si bun simt, nu materie vida.
realitate7-8-2018, 2:19
Clujul piticului este orasul taranilor parveniti si marlani. In proportie de 90% astia sunt votacii piticului.
Cristi7-8-2018, 6:57
Sa o f** pe mâța frustratule
@Cristi7-8-2018, 9:12
pai tu esti o peezda bai,stai toata ziua sub curul lui Boc si iti place la nebunie acolo.
Ina6-8-2018, 22:58
Daca 'progeniturile' ar fi copiii vostri, tot asa v-ati purta cu ei?...
asd6-8-2018, 21:08
Ce ma nu e beemvisti nesimtitii astia ??
RADU cluj 6-8-2018, 19:38
Pt ?ion prostul satului [bou] cine este ..madalina neascu? exprima-te si scrie ceva ....poate ai si tu bube in ???
lkw6-8-2018, 19:34
doua progenituri ? mami s*** ! tati se f*** in c** ! si ? progeniturile se dau in spectacol ,,apoi sa mai fie mila de asa gunoaie ?NU !!! este democratie ??? ....
dan6-8-2018, 18:16
masinile sunt fie de la taticu(caz in care le vom nume peezde,caci la f se mai intampla asa),fie au sooopt nspe mii de pwlee ca sa ajunga sa-si ia masinile alea,caz in care le vom numi popo
ion B6-8-2018, 18:05
M U I E Madalina Neacsu!
Cu ve va deranjeaza ca oamenii discuta pisatilor?6-8-2018, 17:53
ssss6-8-2018, 17:51
Un bou ca si astia 2 sta in pcarcarea mea proprietate privata de vreo 4 zile.
Satana 6-8-2018, 21:05
Trimite-i un bolovan pe capotă de pe bloc.
tricoaie6-8-2018, 21:45
asta e riscul parcarilor private. politia locala nu poate interveni. tu nu poti decat sa te uiti la masina parcata pe proprietatea ta privata. daca ii rupi un stergator intri la distrugere. deci te uiti la ea. ca asa e legea in tara lui veorica
Gresit6-8-2018, 22:36
Daca e privata il reclami si politia ridica masina. Daca e parcare cu abonament, iarasi reclami la politie si-l amendeaza zilnic.
Ion A.7-8-2018, 3:47
amenda nu-mi elibereaza locul! masina stationata ilegal trebuie ridicata
tara lui papura7-8-2018, 8:11
daca e parcare privata nu i se poate face nimic. stai cu politistii de la sectie si te uiti la ea. o spun din experienta proprie. mai mult,politistii o sa iti recomande sa montezi dispozitiv de blocat locul de parcare. montezi dispozitivul si in 2 saptamani iti e indoit de aceiasi nesimtiti, din neatentie.iti bagi picioarele si te pregatesti sa emigrezi.
@Gresit7-8-2018, 10:19
Nu ii ridica masina decat dupa ce instanta isi da acordul
@ssss7-8-2018, 10:33
Tie iti trebuie ceva de genul asta:
http://sculeservicebgs.ro/shop/carucioare-mutat-masini-avariate-c-250_274/carucioare-de-transport-motoare-avariate-cod-gbh01708-p-1139.html?zenid=5cda32c677b00e806816c9f3e4d358e7
Trebuie sa existe asa ceva si pentru mutat automobile in spatii inguste(de exemplu in showroom).
Ii muti masina idiotului pana in mijlocul drumului si o lasi acolo. Sa vedeti atunci ce repede vine autospeciala sa o duca la selgros.