Social

Cluj: L-a înjunghiat în fața unui supermarket pentru că i-a atras atenția că a aruncat gunoiul pe jos

  



 

Judecătorii de la Tribunalul Cluj au arestat pentru 30 de zile un tânăr considerat extrem de periculos.

 

Marcel Vlad Chita este acuzat de procurorii de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Cluj, că în urmă cu câteva zile l-a lovit cu un cuțit, de patru ori, pe un alt bărbat care i-a atras atenția că a aruncat gunoiul pe jos.

 

Surse judiciare susțin că teribila scenă a avut loc în fața unui supermagazin, din Someșeni. ”Chita era într-o mașină, în care se mai aflau trei tineri. În spatele mașinii lor era o altă mașină, condusă de victimă. La un moment dat, din mașina condusă ce Chita, acesta și prietenii lui au început să arunce cu gunoaie, ambalaje etc. Șoferul din spate le-a atras atenția că nu e normal ce fac iar de aici a urmat un scandal”, susține un procuror clujean.

 

Chita s-a dat jos, nervos, din mașina lui pentru a-i cere victimei socoteală pentru tupeul lui. A urmat o altercație, în care victima s-a apărat, iar Chita a lovit cu pumnii și picioare. ”Pentru că nu a fost de ajuns cât l-a lovit, atacatorul a scos un cuțit și l-a lovit de patru ori pe cel care avusese curajul să îi spună că nu e bine ce face”, mai spune anchetatorul.

 

Agresorul a plecat de la fața locului și și-a lăsat victima într-o baltă de sânge. Norocul acestuia a fost cu un alt șofer care a trecut prin zonă și a sunat la 112.

 

Polițiștii l-au reținut pe agresor pentru 24 de ore, pentru tentativă de omor, iar ulterior acesta a fost arestat.

 

Victima a fost operată de mai multe ori, fiind internată în prezent la terapie intensivă, la Spitalul de Urgențe din Cluj Napoca.

-----------------------

 

UPDATE

 

”Agresorul a aruncat numai o hârtie pe geam, nu a aruncat gunoaie. Victima i-a blocat în trafic cu mașina și i-a provocat”, a precizat o rudă a agresorului.

 

coral1_1_1.jpg
6-6-2017, 23:41
72 vizualizări
40 comentarii
Dan8-6-2017, 6:16
Uism pur.
Domnu judecator8-6-2017, 0:14
Catre societatea civila:

Din pacate trebuie sa-l eliberez, nu reprezinta pericol pentru societate.
Eu7-6-2017, 21:12
Frate pedeapsa capitala pentru Agresor....scaunul electric si se potolesc fatalaii astia......
...8-6-2017, 9:57
Dragnea il elibereaza.....
xXx7-6-2017, 19:17
Si trebuia sa dea cu cutitu daca a aruncat numai o hartie pe jos si ii sa atras atentia?
Frumos era daca cel care ia atras atentia sa fii fost unul de la trupele speciale sa ii dea sa mance manerul de la cutit.
Burdujel7-6-2017, 18:46
Tiga.n imputit.
anonymus7-6-2017, 17:52
Vom urmari indeaproape acest caz.
In lipsa unei pedepse exemplare judecatorul va avea niste surprize referitoare la intimitatea vietii lui private.
gfb8-6-2017, 14:47
du-te ma de aici ca nici sa scrii anonymous corect nu esti in stare. prima data invata tastele si apoi da-te hacker.
Dan7-6-2017, 15:47
Execuții publice pe stadion.cu bilet de intrare. 3 ghertoi din ăștia / zi
abc7-6-2017, 15:27
sper sa moara in puscarie si el si tot neamul lui!
ORbit7-6-2017, 13:29
Bun,justitia nu`si face treaba,in loc de 10 ii da 2,dupa ce iasa la scurt timp recidiveaza.,sa zicem aceieasi faza,ii atrag atentia pentru ceva si el vine sa ma bruscheze/injure/atace.Scot un pistol si-l impusc,ce patesc?Oare cati ani de puscarie fac?
z7-6-2017, 14:45
Depinde cum stai cu banii si mai depinde si ce avocat ai.Pentru asta trebuie exterminata natia asta de talhari jegosi care traieste pe spatele nostru din ajutorul de stat din furt din talharie etc.
Z7-6-2017, 11:56
Ce judecat de urgenta?Ce pedeapsa maxima?Ciorile astea trebuie impuscate pe loc,asta e pedeapsa maxima pentru ei.
Irod7-6-2017, 12:27
Amin
gigi spaga7-6-2017, 12:51
gaz
Tobosarul7-6-2017, 9:11
Slaba JUSTITIA din ROMANIA.In aceste cazuri,trebuie judecat in REGIM de URGENTA si data PEDEAPSA MAXIMA,deoarece au asistat si cunoscuti in grup.REZULTATUL?!...o sa-l vedem.Cu acesti agresori se poate construi mult in 25 de ani si gasesc si ei un loc de liniste ,masa si odihna programat si SUPRAVEGHEAT.Pot sa-si consume energia in folasul poporului,sa ne plimbam linistiti pe munca lor(se mai construieste un CANAL,unde mai dispar din ei,un TUNEL si altele,in folosul comunitatii).Vedeti dupa aceasta FAPTA a inceput CATELUL mic sa latre.Va puteti AUTOSESIZA ORGANE de URMARIRE PENALA.?
Care cioara ?7-6-2017, 9:05
In mod sigur baiatul l-a votat pe Boc ca toti cei ce se simt reprezentati de peizanul incult . Si atunci cum sa fie cioara , astia nu au avut niciodata treba cu colectivul .
...7-6-2017, 12:05
Cum politizezi tu totul....
.... multumita psd-ului acest criminal ar putea fi liber. Ei elibereaza pe toti ca sa scape ai lor printre.
Vlad Chita7-6-2017, 8:35
Ce ave-ti ca era tigani rasistilor? Ce, era strada lui de ia trebuit sa de-a vrajeala la fratele meu?

No mai fost asa jmeker dupa doi pumni in cap. Va pisham pe toti cu jet de fraieri de romani care numa sa comenta-ti aiurea la baieti sti-ti
Vlad cioara7-6-2017, 8:44
Lasă ma cioara ca acum sta la beci vreo opt ani si se poate pisa si fur in pat dupa ce e ferit!
Cine vreau eu7-6-2017, 8:49
T**** nemernic , hoț si tâlhar. Treci pe la scoala, ca ai mai putine clase decat un tren. Da' era strada ciorii de arunca gunoaie, si isi face dreptate cu pumnul? Vedea-ti-as familia in lagar.
ciuciu7-6-2017, 8:50
Esti un nimeni si tu ca si fratele tau ca faceti umbra degeaba la pamant si oricum de p**** va pisati in coliba in care stati!!
era ironic7-6-2017, 9:00
pentru ultimele 3 comentarii: voi v-ati dat seama ca ala a postat un comentariu ironic nu?
Vlad Chita7-6-2017, 9:04
Poate ironic esti tu si mama ta de rasist sa nu m-a faci pe mine ironic s-au mai stiu eu cum ca strang echipa si venim peste voi rasistilor
xtream7-6-2017, 9:51
Pe langa faptul ca esti retardat si probabil destul de limitat, mai ai si impertinenta sa ameninti . Faci parte din aceeasi categorie de "gunoaie umane" pe care societatea de ani buni ii marginalizeaza. Locul vostru nu este in societate ci in spatii inchise.
wow7-6-2017, 11:14
Vlad Chita, nu era doar strada victimei; ESTE strada tuturor, in mod special al celora care platesc taxe si impozite! Asta nu iti da dreptul sa te kaci pe ea, asa cum poate faci la tine in pat. Si amenintarile tale ma lasa rece...daca am trai intr-o tara normala, Poltia Romana ar trebui sa-ti bata in curand la usa, criminalule!
Dreptate7-6-2017, 19:27
KU-KLUX-KLAN pe voi cioara
T..I..G..A..N..I..I7-6-2017, 8:26
DE CE NU ZICETI CA ERAU T.I.G.A.N.I? INTEGRATI CIORILE BORATE!
poov7-6-2017, 8:25
e grav ce a facut acest tanar, dar nu sunt nici de acord cu atrasul atentiilor... e ok sa ai spirit civic, dar asta inseamna sa faci tu ceva, nu sa intrii in conflict cu altii, mai ales cu nebunul asta care si-a varsat problemele pe acel om

trebuie atrasa atentia politiei locale care nu isi face datoria! in cel mai rau caz, trebuie filmati si trimise aceste dovezi politiei... asa daca ne apucam sa fim rambo cateodata patim lucruri si facem treaba pentru care platim autoritatile sa o faca, ei trebuie sa se ocupe de astea!
ratatule7-6-2017, 8:31
iar comentezi ca un prost. pai multumita unor oameni care atrag atentia clujul este mai civilizat. cica nu esti tu de acord cu atrasul atentiei atunci suna tu la tablagii locali sa vezi daca vine cineva. iti zic eu: ii doare la patina de reclamatiile tale. nu mai comenta ca prostul pe aici si mergi si voteaza cu moc, profesorul de drept ce santajeaza oameni si le ia terenurile cu japca. multa M.U.I.E intregii administratii boc.
poov7-6-2017, 12:27
:))

tu probabil esti exact ca asta care a bagat cutitul in omul ala degeaba, un frustrat nebun

chiar crezi ca l-a injunghiat ca i-a zis de gunoi? l-a injunghiat ca era un dement ca tine, plin de frustrari si aproape sa explodeze

nu stiu ce teren ti-a luat tie boc, dar mi se pare corect sa le cumpere la pretul pietei daca se vrea un drum acolo... binenteles ca e optiunea oamenilor sa mearga in instanta ca sa vada daca chiar se justifica sau nu aceasta cumparare... cu santajul nu sunt de acord, adica sa nu iti dea autorizatie daca nu vinzi terenul, nu au legatura una cu alta
hihi !7-6-2017, 7:03
Iar dau vina taranii bocului pe spoitori , hahaha ! Taranul ala cu brisca era boc 100% , probabil cu sechele grave de la palinca bauta de genitorii sai cand l-au procreat .
yo7-6-2017, 7:39
comentariu de liviu alex(andra)
hm !7-6-2017, 3:38
Este mai rau decat in orice comuna plina cu kokalari . Asta a ajuns BOK NAPOKA . E dezastru fratilor !
hmm7-6-2017, 6:40
suferi tarffa?
bli@yahoo.com7-6-2017, 6:42
@hm! Poti s-o s***! De data asta nu are legatura cu Bok. Asa se intampla peste tot unde sint t_igani! Ideea cu exterminarea poate ca nu era rea. Sau macar educati... Daca nu, vigilante...
Burdujel7-6-2017, 6:49
Tiganii nu pot fi educati. Ar trebui separati de oameni, adunati in tarcuri si tinuti acolo.
frank7-6-2017, 7:50
sau vanduti pe bucati...ar deveni in sfarsit folositori !!
aaa7-6-2017, 12:09
Aceasta cioara v-a fi eliberata multumita psd-ului. Ei elibereaza pe toti ca sa scape si ai lor printre ei.
! mh7-6-2017, 12:11
@hm !
ce truda tot vorbesti acolo? Cred ca ai buruiene pe tastatura.... Cred ca boc e de vina ca mama ta te-a nascut asa tampit?