banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Cluj: Cum se dau ȚEPE prin metoda ”furtului prin schimb de bani” - VIDEO

  



 

Un bărbat bine îmbrăcat a reușit să înșele casiera unui salon din Cluj-Napoca, folosind metoda ”furtului prin schimb de bani”.

 

Clujeni, fiți atenți căci metoda ”furtului prin schimb de bani” a revenit la ”modă” în #cluj!

 

În cursul zilei de azi, un domn bine îmbrăcat după cum se poate vedea, la costum și cravată, a venit în salonul nostru pentru a ne ruga să îi schimbăm banii mărunți, în bancnote mari. A omis însă să ne dea suma corectă de bani, lăsându-ne cu pagubă.

 

Atenție mare celor care lucrează pe un post de recepție/casierie, căci domnul e pus pe fapte mari. Nu suntem nici primii si nici ultimii care am fost călcați de hoți. Mai ieri a fost o pernă, azi niște bani.

 

Cine îl recunoaște pe domnul, nu ne zice și nouă unde îl găsim? Dă și un share și ajută-ne să îl găsim sau măcar să îi scutim pe alții de o asemenea “bucurie”!

 

SHARE if you care! Mulțumim”, precizează cei de la The Barber Shop.

coral1_1_1.jpg
10-10-2018, 21:23
11637 vizualizări
6 comentarii
Carlos11-10-2018, 22:57
Trebuie za recunosc ca, a arso dlegant !
bogdan11-10-2018, 12:04
cel mai tare te-a inselat fata de la tejghea. nu ala....
madriano11-10-2018, 9:37
Pentru toate casierele blonde: se iau banii de la client, se numara, se pun in casa si APOI se da restul!!!
maria11-10-2018, 8:27
Banii se numara si cand ii dai si cand ii iei. Regula de baza!
zau11-10-2018, 7:50
Mai este unul. Un "bronzat" pe la 50 de ani, gras de tot. Vine imbracat tot la costum cu o bancnota de 200 de lei si "cumpara" ceva mizilic. Asteapta sa cauti restul de bani la 200 de lei dar "uita" sa-ti dea cel de 200. La noi a intrat de mai multe ori. Norocul nostru, ca e o politica: prima data banii in sertar dupa aceea cautam restul.
Corect !11-10-2018, 1:04
Dar toti mocanii sai au cravata.