Image 1 of 3

Social

Bătaie de joc la Cluj! Garsonieră de 11 mp = 21.000 de euro - FOTO

  



 

Vânzătorii de locuințe din Cluj-Napoca nu mai au limită, ajungând să ceară pentru o ”bombă” de 11 mp suma de 21.000 de euro.

 

Locuința este situată într-un imobil din Gheorgheni, în zona străzii Alverna, și are numai 11 metri pătrați, fiind practic o încăpere cu tot cu bucătărie și o baie, în care nici măcar o cabină de duș nu a încăput.

 

Proprietarul cere pe mp incredibila sumă de 1909 de euro/mp, pe motiv că locuința ar fi finisată și mobilată. 

 

Blocul este unul construit înainte de 1980, iar ”încăperea” este situată la etajul 3.

 

În momentul de față, dacă statul ar pune la dispoziția celor interesați suprafețe de teren ce ar putea fi cumpărate în 20 de ani, construcția de locuințe mici ar fi de câteva ori mai rentabilă față de cumpărarea unui apartament supraevaluat. 

 

La un cost de 400 de euro pe mp construit, cu suma cerută pe această ”încăpere”, un clujean ar putea ridica o casă de 50 de mp.

coral1_1_1.jpg
15-2-2018, 15:50
204 vizualizări
62 comentarii
pascu23-2-2018, 9:36
Ce stire mai e si asta???!!

In piata este cerere si oferta.P.U.N.C.T
pretul corect17-2-2018, 21:23
Presupunand ca acolo vor locui impreuna in jur de o duzina de mocani, pretul este chiar bataie de joc.
Clujean17-2-2018, 0:32
CERE CAT VREA....O SA PRIMEASCA LA PULIVARA...DA CE TE CREACA GRIJA PE TINE ???
....16-2-2018, 15:59
Am auzit ca femeia care vine flori in centru e la perioada acuma. Nu faceti o stire si din asta?
"CULMEA LA CLUJ! FEMEIA CARE VINDE FLORI E LA CICLU!
Cum sa ajungi pe stiri de cluj?16-2-2018, 15:58
Pui un anunt exagerat, cine stie poate gasesti p*******l care sa dea atata, apoi astepti. Intotdeauna este un destept care sa arate cat de disperat e.
afacere16-2-2018, 14:51
faza aia cu casa e tampenie da ce sa-i explici la sughi bughi asta de la stiri de cluj
undeori o camera,o baie e tot ce ai nevoie intr-un oras daca nu esti foarte pretentios

cheltuieli mici,impozit mic,loc unde sa dormi,sa faci un dus,sa mananci si gata

chiar sunt interesat sa mai caut oferte asemanatoare decat sa iau sfatul prost al autorului si sa-mi fac ditamai casa la tara,sa cresc proci si gaini,sa am facturi si sa ma coste mult intretinerea casei

da na taranul tot taran
dasdasd16-2-2018, 10:33
nu`i prost cine cere...
lol16-2-2018, 10:51
fals, prost e cine cere de unde nu e .ex , cazul de fata ,
lol16-2-2018, 14:39
ba foarte adevarat
omul nu e prost ca daor ramane cu banii
tu esti prostul ca il platesti,daca nu esti tu o sa fie altul
unu17-2-2018, 20:14
E prost si cel care cere, ca la randul lui va avea nevoie si se va bate de aceleasi preturi exagerate, dar pana acolo, nimeni nu isi da seara, ca doar e al lor si pot cere cat vor. In loc sa se gandeasca mai incolo putin ...
Hfdfmlhc16-2-2018, 10:03
In afara de ciuda si invidie, mai e vre-o problema? Daca nu ar fi riscul sa dau peste vecini "intelectuali" si buni platitori, as lua garsoniera azi cu banii jos. Nu ca sa locuiesc in ea ci ca sa o folosesc ca locuinta de protocol(cunoscatorii stiu). Terminati cu mizerii din astea de stiri idioate. Nu cred ca in anunt obiga cineva pe altcineva sa o cumpere. Sunt doar puse descrierea, pretul si un numar de telefon. Te intereseaza si dispui de bani, suni. Daca nu, derulezi mai departe pana cand dai peste un anunt care ti se pare mai ok
cetatean16-2-2018, 14:41
foarte bine spus
Hank Rearden16-2-2018, 9:18
Astept articolele in care se plang sarantocii ca Lamborghiniurile-s scumpe.

Cum sa ceara si-aia 300 de mii de euro pe o masina cu doar doua locuri si cu un portbagaj atat de mic ca nici nu-ti incap nici 2 borcane de muraturi???? Ce sa mai vorbim de un sac de cartofi.

Sa se faca ceva! Sa se dea subventie de la stat! Sa se puna limita la pret. Da' nu se poate dom'le sa fie toti pusi pe capatuiala si tot de la saraci sa ia banii.
readeru sulii16-2-2018, 13:51
Cretinovici, iara te dai in stamba, puroi de hemoroidul pe care-l lingi , ce are Lamborghini cu subventia, pisatule!
Eu16-2-2018, 23:15
Nu are, dar cu ma.ta are sigur, un cretinoid cu ma.ta ....și ce bine-ți sade!
E democratie16-2-2018, 8:54
Fiecare are dreptul sa ceara cat vrea ... "bomba" poate e deja vanduta. Pentru cei care nu le convin preturile exista periferii , comune limitrofe, orase gen Huedin, Gherla, Turda, Dej etc. Si acolo locuiesc oameni !
bali16-2-2018, 9:44
DE accord cu parea aceasta! Nimeni nu oblige pe nimeni! Asta e cererea si oferta!Daca nu ii lpace sa nu cumpere! E piata libera!O pictura ,e cumparata uneori la sute de milioane de euro sau dolari,cumpara cine poate si nu se comenteaza!
Alex16-2-2018, 7:50
Lux, daca inchizi balconul poti sa-ti intemeiezi o familie...de gugustiuci.
nelu16-2-2018, 7:21
Dusul ii peste cacatoare(WC) sa-ti bagi p..ula.Fa faceti si voi un WC turcesc macar! Aberant!
Bogdan16-2-2018, 6:26
Nu-i prost ăla care cere, îi prost ăla care dă. Totuși e cam exagerat.
a16-2-2018, 10:53
prost e si ala care cere
@a16-2-2018, 14:44
de ce e prost ala ca cere?
daca i se da s-o scos , daca nu nu o pierdut nimic
prost esti 'a'
Fraieri destui16-2-2018, 2:07
Tot se va gasi un fraier sa cumpere. E plin Clujul de fraieri.
Clujul capitala României 16-2-2018, 11:35
Fraieri, sunt cei ce comentează aiurea!!!!!
ca sa vezi !16-2-2018, 1:24
Este foarte normal. Au uitat peizanii lui boc cand dormeau la gramada cate zece in bucataria de vara iar casa cu dormitoare era goala? Mocanii bocului si osenii sunt si acum pe sistem de trib antic.
Osanul16-2-2018, 9:53
Esti un sudist plin de invidie ca osenii au case cum voi n-o saavei in aceasta viata. Ai fost cumva sa vezi cum dorm osenii? Ce mentalitate de 2 bani...
Mia16-2-2018, 16:19
https://freebitco.in/?r=11753037
Napoca15-2-2018, 22:58
Mor ungurii de ciuda cand vad ca vin studenti din Moldova si Muntenia aici.. mor de ciuda ca le scade lor procentul in populatie si devin nesemnificativi.. si ei saracii inca spera la MARELE IMPERIU UNGURESC :)))
Cj16-2-2018, 6:33
Din pacate ungurii sunt tot mai putini si sincer preferam pe acestia, decat barbarii la care faci referinta. Nu mai prinde raca asta, idiotule! Iar daca tot faci pe marele romanas, invata gramatica limbii!
Carlos16-2-2018, 7:49
Sa plece cu totii in panonia ca nu o sa le simtim lipsa...
Pe de alta parte, vrei ceva in oras, scoti banu. Altfel mars pe sate.
haha16-2-2018, 7:54
carlos, esti cumva "de pe bucuresti" - "de pe teleorman"?
mama lui Carlos16-2-2018, 14:12
Nu-i de la Telorman, o fost intrenat pe salon sus la clinica din deal si io ramas asta in cap,sa fie pe salon cand vine vizita.Vad ca iara o fugit sau o lasat doctorii deschisa usa la cabinet si so dat la tastaura. Nu-i copil rau dar il apuca cateodata de ii sau Napoleon, sau Hitler, sau Ceausescu. O fost si Omu cu Ciocanu numa ca lo prins domnu Pop de la sectia 7 si lo dus direct sus, "pe salon".Noi suntem RRomi din Cantonului, vorbim tiganeste, ungureste si romaneste ca suntem corciti cu totii, pe carlos il mai cheama si Attila si pe sora lui Ildiko.
hahaha16-2-2018, 16:36
Subscriu lui Carlos! Si eu vreau ca ungurii sa plece!
Eu15-2-2018, 22:36
Agentiile imobiliare umfla preturile cu 10-15%
Mureșan 15-2-2018, 20:50
Nu se poate așa ceva.Aș dori toți hoții din imobiliare să dispară.Asta este specula curată.
Eu15-2-2018, 21:03
Si ma.ta ce zice. Cat cere?
Calin15-2-2018, 20:35
Toate viniturile acasa !
JANOS15-2-2018, 20:36
Prost mai esti !

Raman numai ungurii in oras !
Eu15-2-2018, 22:56
Ungurii sa se intoarca inapoi in Asia de unde au venit si unde e casa (cortul) lor adevarata !
@JANOS15-2-2018, 23:44
Cum sa ramana in oras, ma boule, ungurii, care sint VINITURI tocmai din stepele Asiei ?
Ungur17-2-2018, 7:57
Stati 69 ca noi unguri va aranjam incet si cu treaba buna
Moc an15-2-2018, 19:42
Ne-ai adus vinituri de toate categoriile, de la holoangari infractori si talhari pana la astia mai rafinati, IT-stii lui peste prajit, Rezistu sulii mele studenti zeci de mii din toata tara, amu sa mai vina si rromulanii peste noi. Nu faci tu bine si te du unde si-a intarcat mutu iapa, mai Boc Emil ?
IT-ist15-2-2018, 22:11
Oare cum ar fi aratat Cluj-Napoca fara cheltuielile pe care le fac IT-istii (multe inconstiente, e adevarat)?
Moc an15-2-2018, 23:18
Mai itistu-le sau adiere de colon , vezi-ti de lins slobozul din Motilor, lasa mobiliarele, tu acolo sa fii pe faza, cum macane careva despre Moc an hop si tu sau voi, copiati nume, postati sa vada Piti cantropul ce oameni de baza sunteti, scatofagii naibii de produse intestinale cu viermi si tumori hemoroidale purulente.
Bogu15-2-2018, 23:51
Prost e cine plateste suma. Nu e vina celor din I.T. sau a celor cu 4 clase. E lipsa de cultura in investitii si simtul proprietatii prost dezvoltat.
@Moc an16-2-2018, 1:02
Mocanule, iti creste inima cand vezi la stiri/presa/net despre tinerii talentati din oras, olimpicii, start-upuri, etc. Apropo capra ta ce iti face? Mai are iarba? Din cauza caprei vecinului ti-a crescut si tie pretul la apartament iar la pensionare te poti retrage si tu afara din oras, cu o suma frumusica.
@ Moc an16-2-2018, 11:47
Bai pi.zda, vezi ca incurci "mobiliarele" cu "imobiliarele". Vai de pu.la ta, loaza !!!
JANOS15-2-2018, 19:42
KINCSES KOLOZSVAR . VISSZA AHONNAN JOTTETEK !!!!
ianosh15-2-2018, 22:18
szops.
clujean15-2-2018, 22:20
Szops
Criculae15-2-2018, 19:39
BOC,președinte,

TISE,primar!

3000euro mp anul acesta.
Liviu Alexa15-2-2018, 19:34
Daca eram eu primar acum astfel de preturi nu ar fi fost posibile si toate locuintele ar fi avut preturi normale pentru toti mai ales pentru clujenii adevarati. Dar daca l-ati votat pe pitic si nu pe mine asa patiti.
Liviu alexa15-2-2018, 18:49
Doar asa mai putem selecta viniturile
Dan manastur17-2-2018, 15:51
Da si tu esti vinitura din bistrita marlane de ce nu candidezi acolo poate ai mai mult succesa la tine in halta ??
Clujean15-2-2018, 18:32
Nu-i prost ala care mananca 10 paini, prost ii ala care ii da!
razvan15-2-2018, 18:16
Poata sa ceara si 100000 euro...la cum e treaba probabil in 10 ani :)))...partea frumoasa (not), ca se vor cumpara...
Bocaiala15-2-2018, 17:36
Asa s-a ajuns in orasul Bocului.. Ce fffainn ii la ccluujjj!!
dan15-2-2018, 18:15
Soldovene. Clujul nu e vaslui. Vrei la cluj, sari cu banul
pop15-2-2018, 17:08
pe langa spatiul "generos" in zona aceea ai si niste vecini minunati.
bla-bla15-2-2018, 17:00
Chiar ca e nesimtire!! Sper sa nu isi gaseasca cumparator in veci!
Agentul Haosului15-2-2018, 20:22
Va gasi. Un samsar imobiliar, care il va revinde peste un an cu 30.000. Euro, la noul curs de 5 lei/ euro.
ieie16-2-2018, 11:04
Mda, sau cand vine criza pt ca acu o saptamana s-a facut deja o simularepe bursa, o sa se roage la cineva sa ii cumpere celula asta cu 5000E...