U Cluj, UMILITĂ de echipa comunei Recea. Clujenii termină în genunchi sezonul 2020-2021 și mai ratează un sezon

U Cluj a pierdut ultimul meci din play-out-ul sezonului regular 2020-2021, fiind învinsă de echipa comunei Recea, din Maramureș, scor 2-3.

Recea a început entuziasmant partida de pe Cluj Arena, iar după 12 minute de joc, oaspeții pregătiți de Florin Fabian au reușit să preia conducerea după 12 minute de joc, Paul Batin învingându-l elegant pe Muțiu cu un șut din centrul careului (12).

U Cluj a primit un penalty, în minutul 19, dar a tratat superficial faza și nu a marcat.

U Cluj a egalat, în minutul 53, iar trei minute mai târziu, tot Alex Pop a dus scorul la 2-1.

După zece minute, micuța echipă din Recea a egalat, iar în minutul 86 au reușit să înscrie golul de 2-3.

U Cluj a ratat din nou să acceadă în Liga 1.