AS Roma - CFR Cluj 5-0. Italienii au șters pe jos cu elevii lui Dan Petrescu - REZUMAT VIDEO

Partida AS Roma - CFR Cluj s-a terminat cu scorul 5-0. Nimeni nu se aștepta ca italienii să defileze în fața elevilor lui Dan Petrescu, dar se pare că problemele de la echipă s-au manifestat și pe teren.

Roma a marcat prin Henrikh Mkhitaryan după numai 57 de secunde de la startul meciului, cu o lovitură de cap, din centrarea lui Spinazzola.

În minutul 24, Ibanez a marcat al doilea gol pentru romani după ce a reluat cu capul de lângă Djokovic o minge centrată din corner.

Ce a declarat Dan Petrescu, după instrucția administrată de AS Roma, scor 5-0

După numai 10 minute, în minutul 34, AS Roma a marcat prin Mayoral, scorul fiind 3-0

Mayoral a reușit dubla în minutul 84, 5 minute mai târziu Pedro a marcat golul final.