Ştiri      prelungiri

Peste 50 de cadre didactice din Cluj rămân la catedră și după ce au atins vârsta pensionării. În ce instituții predau

Peste 50 de profesori din Cluj au primit prelungire pentru anul școlar 2024- 2025.

Baschetbaliștii de la U Banca Transilvania așteptați de suporteri pe Aeroportul Cluj. Atmosfera a fost magică! - VIDEO

Jucătorii de la U Banca Transilvania au fost așteptați pe Aeroportul din Cluj, după victoria istorică în faţa echipei spaniole Dreamland Gran Canaria, deţinătoarea trofeului Eurocup.

,,Pentru noi, NU există IMPOSIBIL”- Baschetbaliștii de la U-BT au obținut o victorie istorică în meciul cu deținătoarea trofeului Eurocup, Gran Canaria

U-BT Cluj-Napoca a reuşit o victorie istorică în faţa echipei spaniole Dreamland Gran Canaria, deţinătoarea trofeului, cu scorul de 113-111, după prelungiri, miercuri seara, la Las Palmas,în penultima etapă din Grupa B a competiţiei masculine de baschet E

Bătaie de joc! Unii clujeni au rămas fără curent în noaptea de Revelion: „Revelion în centrul orașului de 5 belele, două ore și jumătate fără curent”

Unii clujeni au petrecut noaptea dintre ani în întuneric după ce au rămas fără curent circa două ore și jumătate.

U Cluj - U Craiova, 1-1. Clujenii au reușit o remiză cât o victorie - FOTO

U Cluj a reușit o remiză cât o victorie în partida cu Universitatea Craiova, de sâmbătă seara, de pe Cluj Arena.

Hermannstadt - U Cluj 2-2. Sibienii au egalat în prelungiri, Sabău cere întăriri: „Mai avem nevoie să îmbunătățim calitativ lotul”

Meciul dintre Hermannstadt și U Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a șaptea din SuperLiga României, după un gol înscris în prelungiri de formația pregătită de Marius Măldărășanu.

Dan Petrescu a dezvăluit, după calificare, care este cea mai mare problemă a formației din Gruia: „O să vedeți că vom suferi

Campioana este cea de-a 4-a semifinalistă în Cupa României, după evoluția modestă de aseară împotriva celor de la FC Argeș, partidă câștigată de clujeni cu 1-0. Dan Petrescu explică evoluțiile modeste ale CFR-ului din ultima perioadă și transmite un avert

O scandalagioaică din Turda a fost trimisă în judecată pentru ultraj! A aruncat urină pe două polițiste

Două polițiste din Turda au fost victimele unei infracțiuni de ultraj, comisă de o femeie, care a devenit violentă. Procurorii din Turda, vorbesc despre faptul că femeia ar fi lovit cele două polițiste cu pumnii și picioarele, după care, pe una dintre ele

Atacantul Chindiei Târgovişte, gest obscen în faţa adversarilor de la U Cluj! Un antrenor a fost amendat drastic de UEFA pentru o fază asemănătoare

Godberg Cooper (25 de ani), atacantul Chindiei, a făcut un gest obscen față de adversarii de la U Cluj, pe finalul meciului încheiat 2-2.

Președintele „U” Cluj nu crede că mai are rost echipa să continue în Superligă cu asemenea arbitraj catastrofal: „Mă gândesc să renunț”

Radu Constantea, președintele Universității Cluj, a fost vehement la adresa arbitrajului, imediat după partidă, fiind foarte nervos pentru cele două puncte pierdute în extremis.

Chindia - „U” Cluj 2-2. Gazdele au egalat în ultimul minut cu un gol controversat, după două eurogoluri ale „Șepcilor roșii”

Chindia Târgoviște și U Cluj au încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat în etapa cu numărul 26 din sezonul regulat al Superligii, după un meci cu două goluri spectaculoase și final dramatic.

FOTO - Trofeul lui Lionel Messi, înmânat de o româncă. Cine este tânăra stewardesa care a fost pe scena Cupei Mondiale din Qatar

Adriana Paul, stewardesă la compania aeriană Qatar Airways, a ținut trofeul pentru cel mai bun jucător, care a fost oferit lui Lionel Messi, la Qatar.

Argentina s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale 2022, după 4-3 cu Olanda la loviturile de departajare

Naționala de fotbal a Argentinei s-a calificat cu emoții în semifinala Campionatului Mondial din Qatar, învingând la lovituri de departajare Olanda. După 90 de minute, scorul a fost 2-2, după ce Argentina a condus cu 0-2. La penalty-uri, Argentina a ratat

Surpriză la Campionatul Mondial 2022: Naționala Braziliei, trimisă acasă de echipa Croației

Naționala Braziliei a fost învinsă și trimisă acasă de echipa Croației.

Spectacol în meciul Portugaliei contra celor din Elveția. Portughezii s-au calificat în sferturile Cupei Mondiale 2022

Selecționata Portugaliei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a surclasat echipa Elveției cu scorul de 6-1 (2-0), marți, 6 decembrie, seara, pe Lusail Stadium din Al Daayen, în ultimul meci din optimile de

U Cluj - FCSB 2 - 1. Victorie uriașă pentru clujeni - VIDEO cu atmosfera incredibilă

U Cluj a dominat pe FCSB in prima repriza pe Cluj Arena.

Cluj Crusaders a câștigat meciul din prima etapă a Campionatului național de fotbal american - VIDEO

Cu un joc ghidat de munca în echipă și nenumărate eforturi individuale, Cluj Crusaders a reușit o victorie foarte importantă împotriva Timișoara 89ers.

VIDEO - Fanii echipei din Turcia, Fenerbahce, au scandat numele lui Putin pentru a-i enerva pe ucrainenii de la Dinamo Kiev. Lucescu s-a răzbunat

Mircea Lucescu s-a calificat cu Dinamo Kiev în turul trei preliminar al UEFA Champions League, după o victorie dramatică pe terenul celor de la Fenerbahce.

VIDEO - Dan Petrescu, după eliminarea CFR CLuj din preliminariile Ligii Campionilor: „Am avut parte de prea mult ghinion”. Fanii i-au cerut demisia

Dan Petrescu a spus că eliminarea din preliminariile Ligii Campionilor este cea mai mare dezamăgire a sa la CFR Cluj. Fanii au cerut demisia antrenorului la finalul meciului de seara trecută.

U Cluj îi dă replica lui Alin Tișe: Numele, blazonul, istoria, și apartenența la comunitatea clujeană nu vor fi niciodată negociabile

Conducerea clubului U Cluj a reacționat după dezbaterea iscată de propunerea președintelui Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, de finanțare a unei singure echipe de fotbal, care să ajungă în Champions League.

U Cluj a jucat slab si a ratat promovarea directa. U Cluj a fost furată de arbitrul Colțescu?

U Cluj a ratat promovarea directa in Liga 1, fiind învinsă de Hermanstadt Sibiu.

Victorie la limită pentru U-BT Cluj în meciul cu SCMU Craiova. Silvășan, nemulțumit de partidă: Foarte proastă din punctul nostru de vedere

U-BT Cluj-Napoca a jucat în această seară ultimul meci din sezonul regulat pe teren propriu. Formația antrenată de Mihai Silvășan a învins, marţi, după prelungiri, formaţia SCMU Craiova, scor 100-97 (42-30, 92-92), în meciul restant din etapa a 17-a a Lig

CFR Cluj a învins FC Voluntari. Dan Petrescu, terorizat: ”M-a înjurat unu de toate mamele. Uită-te la meci!”

FC Voluntari - CFR Cluj s-a terminat cu scorul de 0-1. Dan Petrescu, antrenorul campioanei, a fost terorizat de un fan al gazdelor, care l-a înjurat pe toată durata partidei.

Un activist civic îi „dă peste nas” lui Boc, după ce primarul a zis că viitorul nu se mai poate face cu autobuze diesel

O nouă polemică a apărut în spațiul public, după ce Tudor Măcicășan, activist civic, a analizat în grupul de Facebook „Clujul Civic”, afirmațiile lui Emil Boc, cu privire la procurarea autobuzelor diesel. Activistul s-a simțit contrariat după ce edilul lo

Boc spune că nu va recepționa blocul cu ”Aripi” fără sensul giratoriu, dar apartamentele sunt deja închiriate mai scump ca în Dubai

Primarul Emil Boc susține că blocul cu ”Aripi”, de pe varianta Zorilor - Mănăștur, nu va fi recepționat, deci apartamentele nu vor putea fi intabulate, dar deja totul e vândut.

U-Banca Transilvania obține o super victorie cu Hapoel Holon, în Cupele Europene - VIDEO

U BT a obținut o super victorie cu Hapoel Holon, în Cupele Europene.

Helmut Duckadam a analizat eliminarea CFR Cluj și a spus adevărul despre meci

CFR Cluj a fost eliminată din Champions League și vor evolua în play-off-ul Europa League, cu Steaua Roșie Belgrad.

Marius Șumudică, nervos la conferință, după meciul dintre CFR Cluj și Young Boys: „Cred că trăsese o ștampă ceva”

CFR Cluj a remizat cu Young Boys, 1-1, în prima manșă din turul III al preliminariilor Champions League, iar la final, Marius Șumudică s-a arătat deranjat la conferință de două aspecte, unul petrecut pe teren și celălalt în tribune.

Alex Chipciu, exclus din lot pentru meciul cu Young Boys Berna

Antrenorul CFR Cluj, Marius Șumudică, l-a exclus din lot pentru meciul cu Young Boys Berna pe Alex Chipciu după un duel cu tânărul portar Otto Hindrich, anunță Looksport.

CFR Cluj a aflat când se va juca meciul tur cu Young Boys Berna din Liga Campionilor

CFR Cluj va întâlni, marţi, de la ora 21.00, pe teren propriu, campioana Elveţiei, Young Boys Berna, în manşa I a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor, potrivit programării stabilite de UEFA.