Ştiri      cavani

S-au anunțat cei 30 de fotbaliști nominalizați pentru Balonul de Aur

Revista France Football, care acordă Balonul de Aur încă din anul 1956, a anunțat cei 30 de fotbaliști nominalizați pentru câștigareea titlului în acest an.

Balonul de Aur 2013: Vezi care sunt cei 23 de candidați

FIFA a publicat lista cu cei 23 de candidați dintre care va fi desemnat câștigătorul ”Balonului de Aur” 2013. Cei mai mulți candidați provin de la Bayern Munchen, șase, urmat apoi de Barcelona, cu patru candidați.

Romania - Uruguay 1-1 REZUMAT VIDEO

Meciul amical dintre Romania si Uruguay s-a terminat la egalitate, 1-1. Au inscris Cavani si Bogdan Stancu.

Gol Cavani! Napoli Steaua 1-0 / VIDEO

Cavani a reusit sa inscrie un gol norocos in minutul 93 si a adus calificarea pentru napoletani.

Napoli - Steaua 1-0 - REZUMAT VIDEO

Steaua joaca cu Napoli pentru un loc in primavara europeana. Elevii lui Marius Lacatus au nevoie de un egal pentru a se califica.

Gol Cavani in minutul 97 - Steaua - Napoli 3-3 / VIDEO

Cavani a inscris golul egalarii pentru Napoli in minutul 97, dupa o balbaiala in careul lui Tataruseanu. Italienii au presat ajutati si de arbitru care a prelungit partida nepermis de mult.

Steaua-Napoli 3-3. Stelistii au fost egalati in minutul 98

Steaua a fost egalata de Napoli in minutul 98, dupa ce romanii au condus cu 3-0 inca din minutul 16 al partidei.

Uruguay - Germania 2-3! VEZI golurile inscrise in Finala Mica a Campionatului Mondial

Uruguay si Germania joaca de la ora 21.30 Finala Mica de la Campionatul Mondial din Africa de Sud. Cei doi antrenori au decis care sunt echipele cu care vor porni la "lupta".

REZUMAT VIDEO OLANDA - URUGUAY 3-2  - VEZI cel mai frumos gol de la Mondiale

REZUMAT VIDEO OLANDA - URUGUAY 3-2 - VEZI cel mai frumos gol de la Mondiale

Olanda se califica in finala si va juca impotriva Spaniei sau Germaniei. Gol superb inscris in minutul 18 de Van Bronckhorst de la 35 de metri.

Uruguay - Ghana 5-4 dupa un meci cu final dramatic- VIDEO penalty-uri

Ghana a ratat un penalty in ultimul minut al prelungirilor, la o faza in care un aparator uruguayan a scos cu mana un gol ca si facut, cu pretul eliminarii

LIVE VIDEO - Uruguay - Coreea de Sud - Optimile CM 2010 2-1 (Suarez, min.8, min. 81,  Chung-Young, min. 69) - VEZI GOLURILE - FINAL

LIVE VIDEO - Uruguay - Coreea de Sud - Optimile CM 2010 2-1 (Suarez, min.8, min. 81, Chung-Young, min. 69) - VEZI GOLURILE - FINAL

Uruguay joaca de la ora 17.00 in compania Coreei de Sud primul meci al optimilor de finala de la Campionatul Mondial de Fotbal din Africa de Sud.

LIVE VIDEO Mexic-Uruguay 0-1 (FINAL)

Un egal le-ar fi suficient ambelor echipe ca sa treaca de faza grupelor. Si Mexic, si Uruguay au cate 4 puncte si ocupa primele doua locuri ale clasamentului grupei A a Campionatului Mondial de Fotbal.

LIVE VIDEO - Africa de Sud - Uruguay - 0-3 (Pereira, min 95) Grupa A / CM 2010 - VEZI golurile inscrise de Diego Forlan

Africa de Sud si Uruguay au reusit pana acum numai cate un egal la Campionatul Mondial, asa ca au mare nevoie de o victorie pentru a aspira la iesirea din grupe.