S-a descoperit cel mai mare asteroid care ar putea distruge Terra. Până acum, a fost „ascuns” de lumina soarelui. Ce spun cercetătorii

Astronomii americani au detectat un asteroid cu diametrul de aproximativ 1,5 kilometri în vecinătatea Pământului. Este „cel mai mare obiect cosmic potențial periculos pentru Terra descoperit în ultimii opt ani” și care a fost greu de descoperit deoarece p

Echipa de junioare de beach handball a CSS Viitorul Cluj este campioana nationala 2022.

De vineri, filmele din cadrul TIFF și serile magice de vară transformă Iulius Parc într-un cinema în aer liber

Atmosferă de festival, cinefili încântați de peliculele care urmează să ruleze, filme uluitoare și efervescența evenimentelor din cadrul Transilvania International Film Festival (TIFF) se regăsesc și în acest an la Iulius Mall Cluj.

A murit de COVID-19, dar la 10 zile de la înmormântare s-a întors printre cei dragi

O femeie a murit din cauza infectării cu COVID-19, iar la 10 zile de la înmormântare s-a întors printre cei dragi. Rudele femeii sunt șocate.

Veste bună pentru Simona Halep. Pe ce loc este în clasamentul WTA

Simona Halep a reușit să își mențină poziția a patra în clasamentul WTA, publicat luni, după eșecul de la Australian Open.

Halep a rămas pe locul 5 în clasamentul mondial. Pe ce loc se află în cursa pentru Turneul Campionelor

Simona Halep și-a păstrat poziția în clasamentul mondial al tenisului feminin, aceasta rămânând pe locul 5, conform listei publicate astăzi de WTA.

S-a schimbat liderul în clasamentul tenisului feminin. Pe ce loc a ajuns Halep, după US Open

WTA anunță că, începând de astăzi, Serena Williams a pierdut primul loc în clasaementul tenisului feminin, locul ei fiind luat de germanca Angelique Kerber.

Halep a mai picat o poziție în clasamentul mondial! A ajuns pe locul patru

Șirul de eșecuri de care aavut parte Simona Halep au dus la pierderea poziției secunde din clasamentul WTA, pe care a terminat anul trecut.

Simona Halep a picat de pe locul al doilea în clasamentul WTA. Vezi cine a înlocuit-o

Simona Halep a pierdut poziția secundă în clasamentul WTA, după prestația slabă de la Australian Open.

Trei noi magazine s-au deschis în Iulius Mall

Iulius Mall Cluj-Napoca a adăugat trei noi branduri în portofoliul său, ce aduc cele mai noi accesorii multimedia high-tech, obiecte de decor vintage sau lucrate manual, bijuterii şic şi ceasuri.

Un percuționist cubanez programat să cânte azi la Cluj a fost întors de la aeroport

Percuționistului quintetului spaniol Carlos Maza & Familia, cubanezul Humberto Perdoma Blanco, a fost întors astăzi de pe aeroportul din Cluj-Napoca.

Spania reintroduce permisele de munca pentru romani! Vezi de cand intra in vigoare

Guvernul spaniol a anuntat oficial ca permisele de munca pentru romani vor fi reintroduse. Jose Blanco, oficial al Guvernului de la Madrid, a facut anuntul vineri la finalul sedintei Executivului.

LIVE VIDEO Mexic-Uruguay 0-1 (FINAL)

Un egal le-ar fi suficient ambelor echipe ca sa treaca de faza grupelor. Si Mexic, si Uruguay au cate 4 puncte si ocupa primele doua locuri ale clasamentului grupei A a Campionatului Mondial de Fotbal.

Franta - Mexic 0-2. Cocosul galic a fost jumulit de mexicani - VEZI REZUMATUL MECIULUI

Franta a pierdut cu 2 - 0 in fata Mexicului in cea de-a doua partida disputata la Campionatul Mondial din Africa de Sud. Cocosul galic a fost jumulit de mexicanii flamanzi dupa rezultate.