Victorie pentru U Cluj în Antalya. U Cluj - PFK Lokomotiv Sofia 3-2

Universitatea Cluj a câștigat meciul amical jucat contra celor de la PFK Lokomotiv Sofia, echipa antrenata de bulgarul Stefan Genov.

Universitatea Cluj a reusit a doua victorie contra bulgarilor, scor 3-2. Lemnaru a deschis scorul in minutul 31, iar cateva minute mai tarziu (37), Lokomotiv Sofia a egalat prin Raoul.

Dupa pauza, Max Nicu a marcat primul gol in tricoul Universitatii Cluj (minutul 58) si acelasi Raoul a facut 2-2, in minutul 85. Victoria a fost adusa de Borza (minutul 86), astfel elevii lui Teja au obtinut a doua victorie din stagiul de pregatire din Turcia, prima fiind contra brazilienilor de la Uniao Mogi.