Sport

VICTORIE pentru Simona Halep! A cucerit primul său titlu de Grand Slam și e campioana de la Roland Garros

  





Simona Halep este noua campioana de la Roland Garros, acesta fiind totodată primul său titlu de Grand Slam din carieră, după ce a învins-o, sâmbătă, pe americanca Sloane Stephens.

Numărul 1 mondial s-a impus în fața adversarei sale, într-un meci istoric, cu scorul 3-6, 6-4, 6-1.

Pentru victoria sa, românca este recompensată cu suma de 2 milioane de euro și 2.000 de puncte WTA, menținându-și astfel detașat poziția de lider în clasamentul mondial al tenisului feminin.

Aceasta este a patra oara când Halep joacă într-o finală de Grand Slam (3 finale de Roland Garros și una de Australian Open), însă de data aceasta a reușit să cucerească titlul.

9-6-2018, 18:14
54 vizualizări
34 comentarii
Moc an11-6-2018, 5:11
Gata cu circul si cu provocarile! Cerem DEMISIA BOC cu efect imediat!!!
tenisman10-6-2018, 17:01
Am o intrebare pentru postacul Sile: va merge sa voteze pentru Alegerile de la Primarie din 2020?
Hun10-6-2018, 15:21
Halep e ziganca uitati la fata ei.. tipic ROMAnca
Hun10-6-2018, 15:24
Si Halep ziganca tipic ROMAn a venit de la sud de Dunare ca toti ROMAnii de altfel
EU10-6-2018, 15:51
Și DACĂ ar fi țigancă , ce țiganii nu sunt OAMENI? oricum reprezintă România mai cu cinste decât tu HUNULE
@Hun10-6-2018, 20:03
Sa le bei p*** la toti aromanii ba b***** spurcat ce esti
wow10-6-2018, 20:28
Se vede că ești depășit de subiect.oameni cu intelect ca și al tău ca să-și ascundă nivelul intelectual vin cu diferite jigniri naționaliste sau referitor la persoană etc , Am mai întâlnit comportamentul acesta și pe vremea lui funar și la adresa lui Johannis ș.a.m.d într-o lume civilizată nu vezi așa ceva. Dar apropo am uitat că tu nu ești din lumea civilizată și că ești o Vinitură
EU11-6-2018, 21:09
D-le corcitură ai văzut miile de oameni care s-au adunat pt. SIMONA HALEP și nu pt. tine. Retardat ce poți fii
poov10-6-2018, 10:37
Intr-un final s-a dus la psiholog si au reparat-o. Talentul era in ea si putea castiga de mult, din pacate ea este dusmanul ei cel mai mare. Recunosc ca au fost momente cand m-am indoit ca va reusi vreodata sa devina numarul 1, dar uite ca a devenit si acum a luat si un GS, "sa moara toti dusmanii".

Felicitari si sa speram ca e doar primul din multe altele.

Pentru hateri, doar un singur mesaj: jet.

A castigat prin MUNCA ma pacalicilor! De asta trebuie sa fie respectata de 100 de ori, spre deosebire de alti "oameni de afaceri" care s-au imbogatit prin furat sau diverse smecherii.
Respect10-6-2018, 10:23
Respect domnule Boc pentru tot ce ati facut! Eu va voi mai vota cate mandate veti mai duce impreuna cu toata familia mea.
Oanul10-6-2018, 12:41
Tu esti poiata Oana?
Moc an ceapist10-6-2018, 9:17
ce asa mare scofala ca o castigat, ca daca era intr-o zi proasta, ar fi pierdut binenteles ! Asa ca... fix pix
Anti Vinituri10-6-2018, 9:20
Vinituraaaa nu ne mai aglomera
Moc an ceapist10-6-2018, 9:35
Sint nascut si crescut aici in Oras de patru generatii din tata-n fiu, asa ca nu stiu care din noi e vinitura! Deci a castigat halepa un turneu, care-i problema, nu e nici prima si nici ultima! A devenit vedeta pentru asta? O faceti voi, viniturile?
Sile10-6-2018, 9:57
Este timpul ca Boc sa isi deie DEMISIA, degeaba isi aroga el merite la victoria halepei, in realitate nu are absolut niciun merit, cere voturi pe degeaba! Asa ca a sosit timpul pentru un singur lucru: DEMISIA!!!
@Moc-ane10-6-2018, 10:13
Faptul ca ai patru generatii la oras nu te scuteste de Alzheimer. Du-te la tratament ca esti beteag dar nu realizazi constient,,,,medicamentem-medicamente...:::)))))
din mocănime10-6-2018, 8:13
Si noi mocani mocofani ai mocanului sef va mulțămim si va votam de acuma incolo de fiece data ca o castigat haleapa
Roby10-6-2018, 7:24
Ungurii crapa de ciuda :))))) emil boc un nou mandat!
Raul pt dan10-6-2018, 6:00
N -au treaba ungurii, bai Prostea ? Tu traiesti aici, in Ardeal ? Ei, care nu pierd nicio ocazie sa ne umileasca ? Nu le trebuie ungurilor Ardealul ? Esti pe bune ? Tu daca n-ai avea Ardealul, nu ti -ar trebui, nu ti l -ai dori ?
Hopaaa10-6-2018, 3:52
Respect Emil Boc!
Moc an10-6-2018, 5:12
pai chiar ca ar fi timpul sa isi dea o data DEMISIA . . . .
wow9-6-2018, 20:57
pt sovinii adevarati nu conteaza despre ce e stirea; e doar inca un prilej de a-si etala ura.

in rest, BRAVO SIMONA HALEP, esti nr 1!!!
raspuns9-6-2018, 21:09
aveti si voi o mica bucurie in sfirsit , pt niste mincatori de seminte mare lucru
FELICITARI !10-6-2018, 2:38
Simona este aromanca dar aromanii sunt mai romani decat ardelenii. Cinste ei pentru ca tot mapamondul a ascultat imnul romanesc!
Mircea D.10-6-2018, 5:06
@FELICITARI !

Bravo, domnule, ca ai curajul sa spui (inca) ce gandesti in tara ta si sa-ti lauzi compatrioata, fara sa-ti fie teama ca jignesti etniile conlocuitoare!

Koudos, Simona!
dan9-6-2018, 20:46
Csilla iakob e locul 205 mondial
Mda9-6-2018, 19:51
Creapa ungurii de ciuda, ca oricum au batjocorit-o mereu.
dan9-6-2018, 19:57
n-au nicio treaba ungurii bai,patriotule
george9-6-2018, 20:07
he he he , ba io unu aș zice că au ! ..
Alin9-6-2018, 20:11

@ dan: cum sa n-aiba treaba ungurii, ma prostoiule, sa fim seriosi...
din Paris9-6-2018, 20:24
Intr-o tara ca Franta, cuvantele 'patrie' si 'patriot' reprezinta ceva sfant.

Numai intr-o tara ca Romania, ele au ajuns o balacareala, o troaca de porci si o ...insulta(SIC!). Multi doresc sa tina Romania in genunchi. Si asta se vede si in nivelul de trai si in "progresul" tarii in 30 de ani, de fapt.
@Mda10-6-2018, 8:16
Mă-ta știe că tu ești bou?
PT @Mda10-6-2018, 9:38
FRUSTRATULE !!