Unirea Jucu a pierdut cu Petrolul, 0-3, în Cupa României. Jucanii au făcut mișto de Mutu - FOTO

Unirea Jucu a jucat meciul vieții pe Cluj Arena contra Petrolului. Jucanii au venit cu mic cu mare la meci, dar favoriții lor au pierdut.

Suporterii și-au comandat fulare cu mesajul ”Numai Jucani” și au venit la Cluj Arena cu autocarele. Cei 1000 de spectatori au râs de Mutu și au afișat un banner cu mesajul ”Vlăduţ, de frica ta, Mutu a plecat în India”.

Unirea Jucu, Liga a III-a a rezistat 24 de minute fără gol și suporterii au visat frumos.

Astafei le-a distrus speranța și a marcat primul gol în minutul 27, iar Nkoyi a dus scorul la 2-0, după ce a ”înnodat” picioarele a trei jucători de la Unirea Jucu cu un dribling frumos.

Astafei a mai înscris o dată în repriza secundă și meciul s-a terminat pentru elevii lui Alpar Meszaros.