U Cluj - Gaz Metan 3-4 - REZUMAT VIDEO COMPLET - Meci nebun pe Cluj Arena

U Cluj a pierdut la limită meciul cu Gaz Metan Mediaș, de pe Cluj Arena, în fața unui public electrizant.

Primul gol a fost reușit de Mediaș, prin Roman care l-a executat pe Boşneag, în minutul 25.

În minutul 35, Hidişan a egalat cu un gol de mare clasă, un voleu la vinclu de la marginea careului. Câteva minute mai târziu, Boşneag a scăpat mingea în plasă la un șut de la 30 de metri executat de Bawab.

În a doua repriză, în minutul 66, Petre e trimis o torpilă de la 30 de metri și a dus scorul la 3-1, pentru Gaz Metan. U Cluj nu a renunțat la luptă, iar la faza care a urmat, Tony a căzut în careu şi a obţinut un penalty, transformat în gol tot de către el. Scorul era 3-2.

Costin a dus scorul la 4-2, în minutul 69, printr-un șut bun de la marginea careului. Apostu a făcut 4-3, dar egalarea nu a mai venit pentru clujeni.