Sport

U Cluj - Dinamo - 2-4. S-au trădat singuri! - REZUMAT VIDEO

  



 

U Cluj nu a reușit să câștige meciul cu Dinamo, din Cupa României, și a fost eliminată din competiție.

 

Clujeni au terminat timpul regulamentar de joc la egalitate cu ”frații” de la Dinamo București, scor 1-1. Giurgiu a ratat un penalty în minutul 5 pentru U Cluj, iar apoi Dinamo a deschis scorul după alte 9 minute prin Corbu.

 

Goga a reușit să egaleze, în minutul 34, iar până la final nu a mai marcat nimeni.

 

Meciul a fost tranșat la penalty -uri. Din păcate, pentru clujeni au ratat la rând Goga, Florescu și Chiș, iar meciul a fost pierdut. Dinamo a ratat prima execuție, dar apoi Filip, Rivaldinho și Salomao au înscris. 



29-11-2017, 23:32
68 vizualizări
17 comentarii
Nelu Santinelu30-11-2017, 20:14
"U" Cluj e singura echipa din Romania care nu are nevoie de rezultate! Ea trebuie sa fie doar adorata si iubita! :-)))) Pentru asta a fost creata!
Drago cfr30-11-2017, 11:27
Stiti cumva ce s-a intimplat cu galeria cfr-ista,parca se numea kvsc ?De ce nu mai o vad in tribuna sa-mi incurajeze echipa iubita ?Acum in galerie sint foarte putini si nu prea se pune presiune pe adversarii nostrii.
dan30-11-2017, 12:49
Cefere nu are galerie. Are doar un grup de 6 persoane care stiga hai cu golul hai cu golul ole ole si bat din picioare sa rasune schela numita pompos tribuna
Ole ole,ole ole30-11-2017, 8:22
Sa-ți dam la m__e bozgore!
Uuuuu30-11-2017, 6:13
Nu v-au iertat "fratii vostrii din St. Cel Mare", rusinea orasului sunteti, voi si Boc, mizerii de levigat.
Numai U30-11-2017, 11:07
Despre ce fel de iertare vorbesti? In fotbalul adevarat e vorba de competitie, sportivitate, barbatie. Am fost egali dar cineva trebuia sa castige.S-a luptat corect deci despre ce fel de iertare vorbesti? De "iertare" vorbesc doar cei cu capul plecat sub burta arbitrilor.
Roby30-11-2017, 0:03
Cefere ce a facut in cupa?
Mars MU30-11-2017, 0:11
Cupa este pentru divizionarii C. Sau cum ii zice acum , Divizia III? :)
goga30-11-2017, 0:23
Cefere a furat-o in cupa iar acum privesc cu invidie la liga III cum joaca iar ei in Gruia stau pe intuneric
CFR30-11-2017, 8:06
@goga: Sa vezi tu ce intuneric si invidie o sa fie pe Ion Moima cand vom castiga si editia asta a campionatului, iar voi o sa jucati in continuare contra vedetelor de la Jucu si Aghires...
goga30-11-2017, 11:11
Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia
Traditia U30-11-2017, 10:58
Mai bine asa, dar cu o echipa de clujeni si nu una de migratori la mana a treia adunati de sub toti bananierii, care dupa ce sug ce e de supt se duc inapoi in tarile calde din care au venit. Iar voi tot prosti si obezi ramaneti laudandu-va cu altii.
Vasile30-11-2017, 11:23
Va rog sa-mi explicati de ce dupa citeva titluri,citeva cupe si citeva participari in cupele europene,echipa din Gruia nu reuseste sa polarizeze suporterii din Cluj,asistenta la meciurile echipei fiind foarte mica,desi este pe primul loc ?Va rog un raspuns decent,nu cu injuraturi si nationalisme.Va multumesc anticipat.
OLe ole30-11-2017, 11:53
Vasile tu nu ai cum sa înțelegi,Universitatea înseamnă mult mai mult.Dragostea nu se câștiga intr-un timp scurt și cu trofee multe,nu poate fi cumpărată.U Cluj este o stare de spirit.Haide U!
citius altius fortius30-11-2017, 13:33
Vasile, trebuie sa intelegi: U Cluj este unicat in lume - singurul club sportiv unde nu se promoveaza spiritul de competitie (sa castigi cupe, titluri, trofee, medalii, etc.), ci spiritul de turma - sa te strangi pe stadion si sa behai ore-n sir... Dupa care te mandresti cu asta pe forumuri...
cluj30-11-2017, 14:02
Se vede si din gruia cine-i cea mai iubita echipa din CLUJ ,indiferent de liga sau rezultate ,doar din prea multa frustrare n-ai recunoaste ,in rest va dam la mooie.La multi ani ROMANIA!!!
Nelu Pop2-12-2017, 3:25
de ce as iubi o echipa de fotbal submediocra si nu Universitatea Babes Bolyai, sau UMF sau UTCN? de ce Clujul e pentru voi reprezentat de acea echipa (formata si ea din mercenari nu din studenti) si nu de Universitati?