U Cluj - Astra 3-4. Clujenii au marcat de 3 ori în 8 minute, dar au pierdut - REZUMAT VIDEO

U Cluj a ratat calificarea mai departe în Cupa României, după un meci pierdut dramatic cu Astra. Universitatea a primit 3 goluri în opt minute

La 3-0 lucrurile păreau rezolvate, dar Astra a revenit. În primul rând a primit un penalty controversat, transformat de Lullaku. A urcat apoi autogolul lui Cordoş și scorul era 3-2. Cu un sfert de oră înainte de final Lullaku a mai marcat o dată și scorul era egal. Abrudan a fost eliminat înainte de prelungiri și lucrurile nu arătau deloc bine.

Scorul a fost 4-3 pentru Astra după un nou autogol al clujenilor, prin Lazlo Sepsi. Drama putea fi și mai mare, Astra fiind la un pas să facă 5-3, la ultima fază (foto Digi Sport).