U Cluj a pierdut lamentabil cu Steaua, scor 3-0. Numai atât PUTEM? - REZUMAT VIDEO

Steaua s-a impus categoric pe Cluj Arena în meciul cu Universitatea Cluj.

Steaua a deschis scorul în prima repriză, prin Nicuşor Stanciu care a lovit bine mingea cu capul. În a doua repriză, Steaua a avut un penalty, dar Adi Popa a tras slab și l-a evidențiat pe Veselovsky, care a respins mingea.

Nicuşor Stanciu a marcat al doilea gol în minutul 72, cu un șut de la 18 metri. Andrei Prepeliţă a înscris ultimul gol, după o pasă venită de la Cristi Tănase.

Din tabăra clujenilor, Mengolo a fost cel mai activ jucător. Echipa este însă depășită în momentul în care întâlnește un adversar puternic și dovedește că nu poate mai mult.

În ciuda punctelor pierdute, U Cluj este pe locul 12 în clasament, primul care asigură salvarea de la retrogradare.