U Cluj a învins Petrolul și merge mai departe spre promovare - REZUMAT VIDEO

U Cluj a reușit un meci foarte bun acasă și a învins Petrolul cu scorul 3-2, după un meci cu emoții spre final.

Clujenii au deschis primii scorul pe fondul unei greșeli a portarului echipei oaspete. Ursu a trimis mingea în plasă în minutul 13 și scorul a fost 1-0.

În repriza a doua a fost Dorin Goga care a venit la rampă și a înscris în minutul 49, dintr-o centrare a lui Takacs. După 2 minute, tot Goga a înscris după o centrare venită de la Gavra.

Ultimele 30 de minute ale meciului au fost grele. Petrolul a înscris primul gol în minutul 91, prin Nini Popescu care a trimis o torpilă de la peste 20 de metri, iar 3 minute mai târziu Herea a trimis mingea în plasă.

Scorul meciului a fost 3-2 pentru clujeni, care au tremurat și în ultimul minut de joc.