Sport

Supercupa României, dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova e sold out! Toate biletele s-au vândut

  





Federaţia Română de Fotbal a anunţat, luni, pe site-ul său oficial, că Supercupa României, programată la 14 iulie între formaţiile CFR Cluj şi Universitatea Craiova, se va disputa cu casa închisă.

"Supercupa României se va disputa cu casa închisă. Toate cele aproximativ 27.000 de bilete scoase la vânzare pentru partida dintre CFR 1907 Cluj şi U Craiova 1948 Club Sportiv au fost epuizate", transmite FRF.

Meciul din Supercupa României, programat între campioana CFR Cluj şi deţinătoarea Cupei, Universitatea Craiova, se va disputa pe Stadionul "Ion Oblemenco" din Craiova, sâmbătă, de la ora 20,30.

CFR Cluj a cucerit Supercupa în 2009 şi 2010, dar a mai jucat şi la ediţiile din 2012 şi 2016. Universitatea va evolua în premieră pentru acest trofeu.

9-7-2018, 16:02
94 vizualizări
8 comentarii
ha ha ha ! ha ha ha !14-7-2018, 22:31
Sold out? Dar de cand s-au smekerit taranii piticului?
ana11-7-2018, 9:48
Sa vina Cupa la Cluj !!!! HAI CFR !!!!
Rom9-7-2018, 22:53
Fotbal românesc de ca..cat.Mai bine s-ar uita la televizor"fotbaliștii noștri" să vadă ce-i aia fotbal și ce înseamnă să-ți reprezinți amărâtă aia de țară sau ce a mai rămas din ea!!!!!!!
Rodica10-7-2018, 6:59
Aici nube vorba de tara, la o echipa de club iti cumperi jucatorii pe care iti permiti. Fii sigur ca Omrani nu mai joaca aici pe 7000 euro/ luna. Sigur are contract pe 30.000 euro. Bani multi si pentru Becali. O echipa mica de unde sa poata face asta? Si atunci te gandesti ca fotbalul mare e doar pentru bogati.
Doru9-7-2018, 18:01
Cred ca pentru ambele echipe va fi cel mai bun meci de antrenament in perspectiva meciurilor din cupele europene. Mondialul din Rusia a vaduvit ambele echipe de meciuri cu echipe importante.
LC9-7-2018, 17:40
Meci de antrenament pt CFR :))
muiecfr9-7-2018, 16:40
MUIECFR
Nicu10-7-2018, 1:56
Nu ca te-ai astepta la altceva de la un uisit... Ba, mars la scoala, puneti mana pe carte si civilizati-va.