Steaua - Maccabi Haifa 4-2 REZUMAT VIDEO

Steaua a reusit sa razbune rezultatul dezastuos din Israel si acum a invins echipa Maccabi haifa cu scorul 4-2.

Steaua a reusit sa deschida scorul in minutul 13 prin Tatu, care a reluat cu capul o centrare venita de la Brandan, din lovitura de colt. In minutul 27, Florin Costea a pasat frumos cu Rusescu si a sutat frumos, inscriind.

Maccabi Haifa a inscris in minutul 36 in urma unui sut al lui Meshumar, iar, in minutul 40, Katar expediat un sut frumos si a egalat pe tabela de marcaj.

In minutul 60, Florin Costea a intrat dur cu talpa pe glezna unui adversar si a primit rosu. Patru minute mai tarziu, Brandan trimite mingea in careu, de unde Martinovic suteaza in bara, iar Tanase trimite mingea in poarta.

In minutul 83, acelasi Tanase reuseste dubla dupa ce trimite o bomba din 25 de metri si balonul intra in plasa.

4-2 - Gol Tanase
3-2 - Gol Tanase
2-2 - Gol Katan
2-1 - Gol Meshumar
2-0 - Gol Florin Costea
1-0 - Gol Tatu