Miercuri 24 Aprilie

Sportivii de la ACS Delta MMA Cluj au câștigat 8 medalii de aur la Cupa României la Taeokwon-do ITF

În perioada 23-26 noiembrie 2018 a avut loc, la Deva, Cupa României la Taeokwon-do ITF (Juniori III, II, I si Seniori), cu un numar record de 420 sportivi, 34 arbitri si 43 de antrenori de la 20 de cluburi din toata tara.

ACS Delta MMA Cluj a fost reprezentata la Cupa României 2018 de 18 sportivi, din care 10 juniori III (Diosan Luca, Danciu Alexandru, Kahler Bogdan, Varga Raul, Marginean Andrei, Dascal Dragos, Mutuzau Diana, Salanta Alana, Sabau Alexandru, Muresan Razvan), 1 juniori II (Oprea Dragos), 2 Junioare I (Pop Ariana, Chisalita Thea), 3 seniori ( Muresan Alex Jr., Chisalita Diana, Stanciu Paul), 2 Arbitri (Muresan Alexandru JR, Chisalita Diana), 1 Antrenor ( Master Muresan Alexandru ).

Sportivii de la ACS Delta MMA Cluj au obtinut urmatoarele rezultate: 8 de aur, 7 de argint si 9 bronz .in urma rezultatelor ACS Delta MMA Cluj a ocupat LOCUL III -Clasament General Seniori.