Sport

Simona Halep, eliminată de la US Open. A avut o ieşire nervoasă - VIDEO

Simona Halep a fost învinsă și eliminată de la US Open, încă din primul meci. Romînca a pierdut meciul cu Kaia Kanepi (44 WTA), scor 2-6, 2-4.

Românca a jucat foart slab, reuşind 9 lovituri câştigătoare şi 9 erori neforţate. Kanepi a reuşit 13 lovituri câştigătoare și a condus de fiecare dată.

În primul set, Simona a câştigat doar două game-uri, pierzând după 29 de minute, cu 6-2.

În setul secund, sportiva din Estonia a condus cu 3-0, Simona a revenit la 3-2, dar a cedat 4-6. În setul al doilea, Simona Halep a cedat nervos și a dat cu racheta de pământ.

27-8-2018, 20:42