Sport

Simona Halep a ajuns la Cluj: Vreau să câştig toate meciurile. Nu sunt accidentată

  



 

Simona Halep a sosit la Cluj-Napoca pentru duelul cu Elveția, din Fed Cup.

 

Mă simt bine, am muncit foarte mult în aceste două săptămâni, mă simt în formă, să vedem cum va fi la meciuri. Va fi un pic de presiune, dar cred că va fi bine. Deja mă simt ca acasă aici la Cluj, mă bucur că de data asta pot să joc, de fiecare dată când vin, vin bucuroasă, cu încredere, să vedem ce va fi, sper să avem meciuri frumoase. Mă bucur că mulţi oameni vin să ne susţină, este o atmosferă deosebită de fiecare dată când jucăm la Cluj. Vreau numai să câştig meciurile şi să câştigăm partida”, a spus Simona Halep.

 

Numărul 1 mondial a dat asigurări că nu are nicio acidentare.

 

MATERIAL OFERIT DE BANCA TRANSILVANIA

 

Căpitanul nejucător al echipei Elveției, Martina Hingis, a ajuns și ea la Cluj-Napoca și a spus că duelurile din Sala Polivalentă vor fi la cea mai mare înălțime. 

 

Partida România - Elveția se va juca sâmbătă și duminică la Sala Polivalentă. 

16-4-2018, 22:40
54 vizualizări
6 comentarii
Simonuca18-4-2018, 12:20
Simona e fan Ad Libidum.
dan17-4-2018, 20:05
Bravo domnule Boc. Asa se intampina o campioana. Firea de la ciuma rosie a facut vreodata acest gest can ateriza halep la bicuresti?. De aceea e Boc la al 4 lea mandat ca stie sa speculeze momentele cheie. Cu ocazia asta a mai strans 20 000 de voturi. E undeva la 85% fata de 70% la castigarea primariei la ultimele alegeri.
dodo18-4-2018, 14:00
ma-ta cate voturi a mai strans pe centura ?
HA HA !17-4-2018, 9:11
Taranoiul ala pitic s-a grabit sa o intampine pe Higins. Se uita aia de sus la el ca la o ciudatenie. Pe ce limba i-o fi vorbit ceapistul?
,18-4-2018, 17:18
Pe limba lingailor, evident. E singura pe care o stie bine, linge stapanii indiferent de orientarea politica interna sau externa. Sluga din neam de slugi staliniste, lingau ceausist, capra basista, carpa sorosista - toate astea in 3 litere : BOC .
anamaria stanislau17-4-2018, 8:00
te draq halep....