Rugby: Universitatea - Farul 21-44! Jucatorul Ioan Boca s-a accidentat grav - VIDEO

Meciul de rugby dintre Universitatea Cluj si Farul Constanta, disputat pe terenul din Parcul "Iuliu Hatieganu", a adus o noua infrangere a "studentilor".

Clujenii au fost in avans in prima repriza, dar constantenii au reusit apoi sa revina si sa se distanteze. Scorul final a fost 21-44 pentru jucatorii Farului.

Meciul nu a fost lipsit de incidente si, in minutul 70, Ioan Boca, jucatorul U Cluj, a fost lovit in timpul unei confruntari si a suferit o comotie cerebrala.

Meciul nu a fost intrerupt si jucatorul a primit ingrijiri chiar pe teren. Ioan Boca a refuzat sa fie transportat la spital si a mers acasa, dupa ce si-a revenit.

Antrenorul Universitatii Cluj, Octavian Chihaia, a declarat la final ca jucatorul a suferit o lovitura puternica la cap si ca urmeaza sa fie vazut de un medic.