Sport

România a învins Elveția: Noi suntem români, aici pe veci stăpâni a răsunat la Cluj - VIDEO

  



 

România a câștigat duelul cu Elveția, din Fed Cupă, scor general 3-1. La finalul meciurilor s-a cântat melodia ”Noi suntem români”, fetele au salutat publicul și au explodat tunurile.

 

Mihaela Buzărnescu și Sorana Cîrstea au pierdut ultimul meci la dublu, dar Simona Halep a câștigat două meciuri, iar Irina Begu și-a învins și ea adversara, astfel că România a câștigat meciul cu scorul de 3-1.

 

La finalul întâlnirii, pe melodia ”Noi suntem români”, considerată de unii nepotrivită, dar aplaudată de public, lotul României a salutat mulțimea din sală, care a stat până la final. Organizatorii au dat apoi drumul tunurilor cu confeti, atmosfera din Sala Polivalentă fiind una specială.

 

 

 

România a învins Elveția: Noi suntem români, aici pe veci stăpâni a răsunat la Cluj - VIDEO

22-4-2018, 15:00
60 vizualizări
14 comentarii
ASD23-4-2018, 11:20
Pai stiti cume, a fost destul sa dea un măgar tonul la melodia aia si toate oile s-au luat dupa el. E psiholgica treaba.

Altfel sunt zeci de turnee de genul pe Terra dar in nici o tara nu s-a apucat nici o etnie sa behăie la adresa nationalitatii lor si aia ne sunt superiori noua, toti..!!

E de-a dreptul penibila intamplarea.........."Stupid people"
Alex23-4-2018, 13:59
Domnule ASD (sau LSD?), dacă suferi de mania persecuției, fuga la doctor. Melodia aceea nu a fost pusă pentru a jigni pe cineva. Pur și simplu este o melodie populară românească. Și alte națiuni ale lumii au cântece care glorifică istoria lor.
@23-4-2018, 18:29


Dar la americani, cand canta Bruce Springsteen "Born ln The USA", in deschiderea meciurilor, cum e, p_ulica?:)

cac22-4-2018, 22:25
canti noi suntem romani cand ai o problema reala si te simti inferior. O sa cant si eu "eu sunt roman" cand o sa am o tara ca a elvetia. cu un salar mediu de 5000 de euro pe luna, cu infrastructura si o civilizatie.

pana atunci ...ne doare fix in pl de faptul ca altii castiga nu stiu ce meci si alte nationalisme ieftine
@23-4-2018, 3:10
Asa, asa, numai la bine stim sa ne respectam tara, la rau imediat scuipam pe ea. Gandire de roman verde, roman adevarat! ...
Fericit22-4-2018, 20:03
No ase Simona tata, dale in gura la tati neromani sai bati la fundu gol ca esti romanca dea nosta si cui nui convine sa pleaca de aici in Helvetia sau spania ca noi cu Boc nii bine.
bine zis!22-4-2018, 20:31
sa plece in tara lu serena uiliams sau in tara lu orban viktor.
Adi22-4-2018, 20:02
Oare cum s-a simtit halep cand a auzit cantecul noi suntem romani ca ea nu e romanca e machedoana.
Sorin22-4-2018, 22:06
Tu esti chiar putin dobitoc . Este romanca !!! Gunoaie ca tine otravesc atmosfera degeaba. Sictir tembelule..
wow23-4-2018, 8:46
bravo Sorinel, ce dulce si romanesc ai spus-o; "Sictir" :))))))))
pentru ”Adi”23-4-2018, 9:56
Nici nu ști ce înseamnă aromân și macedonean. Cei care folosesc cuvântul ”machedon”, nu prea știu ce spun. Simona Halep este născută în România, are domiciliul în România, are acte românești, deci este româncă.
Mda22-4-2018, 18:08
Cui nu-i place ca sintem romani, sa plece in alte tari.
dancp22-4-2018, 18:22
de ce nu avem voie sa cintam ca sintem romani?ca nu vrea iohanes merkel si junker 3 coniace de dimineata?
americanii au voie,noi nu ?jigodii antiromane
centru vechi22-4-2018, 18:45
si francezii au voie,de fapt presedintele lor incheie fiecare discurs cu "patria noastra draga"

incearca sa batjocoresti Franta cand esti acolo, sa vezi ca te cotonogesc

cu anumite lucruri nu se glumeste