Real Madrid cucerește din nou Liga Campionilor! Spaniolii i-au învins categoric pe cei de la Liverpool REZUMAT VIDEO

Real Madrid a câștigat, sâmbătă seară, trofeul Ligii Campionilor, în urma finalei cu Liverpool, acesta fiind a treia oară consecutiv când elevii lui Zidane cuceresc cel mai râvnit titlu european.

Spaniolii au reușit să îi învingă pe britanicii de la Liverpool cu scorul 3-1, într-o finală dură.

Cu toate că prima repriză a partidei s-a încheiat fără un gol valid, Real a deschis scorul în primele 10 minute ale reprizei secunde, prin execuția lui Karim Benzema.

Liverpool și-a luat rapid revanța, cinci minute mai târziu, egalând scorul, printr-un gol marcat de Sadio Mane.

Celelalte două goluri ale partidei au fost marcate de Bale, primul la doar câteva minute după ce a fost băgat în teren, printr-o foarfecă spectaculoasă, iar al doilea în minutul 83.