Olimpia Cluj, victorie NĂUCITOARE în UEFA Champions League

Campioana României la fotbal feminin, Olimpia Cluj, a obținut o victorie năucitoare, luni, în cea de-a doua etapă a grupei UEFA Champions League, organizată Cluj Arena.

După victoria cu 2-1 împotriva irlandezelor de la Raheny United, clujencele au reușit să se impună cu scorul de 5-0 în fața echipei Hibernians, din Malta.

Golurile au fost marcate de Voicu în minutul 7, Vago în minutele 45, 49 și 80 și de Bâtea în minutul 71.

Mirel Albon, tehnicianul olimpiei, a folosit următoarea echipă: Ganea- Bortan, Manie, Giurgiu, Vago- Ciolacu, Voicu, Bâtea, Iușan (46 Ficzay)- Pinczi (70 Corduneanu), Corniciuc (46 Vătafu).

Ultima etapă va avea loc joi, 14 august, ora 18.00, când Olimpia o va întâlni pe NSA Sofia (arbitru Elia Martinez- Spania). Tot la ora 18.00, dar pe stadionul „Clujana”, se va disputa meciul Raheny- Hibernians.