O nouă victorie pentru ”U” Cluj. Echipa se îndepărtează încet de retrogradare

Universitatea Cluj a reușit să obțină o nouă victorie, împotriva echipei Gaz Metan Mediaș, scor final 1-0, depărtându-se astfel ușor de linia de retrogradare.

Norocul a fost de partea clujenilor, care au jucat în superioritate numerică încă din minutul 10, când britanicul Robertson a fost eliminat.

Golul salvator a venit de la Lemnaru, care a executat un șut la colțul scurt în minutul 60. Același Lemnaru a și gafat 10 minute mai târziu când a ratat execuția unui penalty.

Atacantul a vrut să dea scăriță, însă a ratat execuția.

Partida s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru U Cluj, aceștia urcând pe locul 14, cu 27 de puncte.

Meiul s-a disputat la Târgu Mureș, deoarece ”Studenții” au primit suspendare de a juca partida pe teren propriu în urma incidentelor de la meciul cu CFR Cluj, din Gruia.