Muresan: Mi-ar fi placut ca U Cluj sa bata Steaua! Nu a fost blat VIDEO

Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat ca ar fi dorit ca U Cluj sa bata Steaua, dar nu se poate vorbi despre un blat.

"Mi-ar fi placut sa castige Universitatea cu Steaua. Dezamagit nu sunt. Eu sunt dezamagit numai de echipa mea, de altele nu. Eu cred ca este o greseala cand se vorbeste despre blat, pentru ca eu am vazut meciul cu atentie. U Cluj a jucat slab in prima repriza, dar au fost unele greseli, care s-au datorat si terenului foarte greu, care este destul de jenant, din pacate.

In repriza a doua au jucat mai bine. In ultimele 20 - 30 de minute au jucat mult mai bine ca si Steaua. U Cluj ar fi putut sa egaleze si chiar sa castige. Eu nu cred ca Niculescu nu ar fi vrut sa dea gol sau Grozav, cand a dat acel sut in bara, nu a vrut sa dea gol. Mi se pare ca revenim la acele vechi povesti in fotbal cu blaturi care nu au nicio acoperire in realitate", a spus Iuliu Muresan.

Presedintele CFR Cluj a spus ca o regreta demisia lui Ionut Badea, care "este un antrenor bun".