Sport

Meciul CFR Cluj – Sepsi OSK, arbitrat de bucureșteni: ”Arbitrii din Cluj sunt mai proşti?”

  



 

Meciul CFR Cluj – Sepsi OSK va fi arbitrat de o brigadă din București.

 

Arbitrul central va fi Andrei Chivulete, iar tușieri Valentin Avram şi Bogdan Gheorghe, tot din Capitală. Observatori vor fi Eduard Dumitrescu (CCA, Piteşti) şi Cătălin Popa (LPF, Vaslui).

 

CFR Cluj este liderul Ligii 1, cu 40 de puncte, fiind urmată la două puncte de FCSB.

 

Eu nu înţeleg cum se fac delegările arbitrilor. Spre exemplu, arbitrii din Bucureşti vin la noi acasă, dar niciodată un arbitru din Cluj nu ne arbitrează. Arbitrii din Cluj sunt mai proşti?", a declarat Iuliu Mureşan imediat după ce CFR Cluj a câştigat cu scandal partida cu CS U Craiova, scor 2-1, conform prosport.ro.

 

Meciul CFR Cluj - Sepsi Sfântu Gheorghe are loc luni, de la 20:45, pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu”.

27-11-2017, 13:55
92 vizualizări
6 comentarii
Anti fotbal27-11-2017, 18:08
Am auzit ca CFR e pe primul loc in liga 1 iar U joaca țurca pe sate cu taranii...ii drept ..??!!!
johny27-11-2017, 18:22
Inca nu stiu sa joace turca bine dar iau meditatii de la Steaua rosie Boldut si de la Tineretul Luncani
ana27-11-2017, 15:25
HAI CFR !!!
m***....u27-11-2017, 14:21
Exista suspiciunea ca arbitri din aceasi localitate cu echipa i-ar putea favoriza pe cei din orasul lor. Pai ce povesti is astea...!!!???

Arbitri tre sa fie neutri...
dancp27-11-2017, 14:25
propun arbitru din IRLANDA !!!!!!!!!!!!!!! neutru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@dan27-11-2017, 15:05
Sa ma ti la curent daca se va alege ceva de propunerea ta. Te rog mult, mor de curiozitate..