Sport

Meciul CFR 2 - U Cluj s-a mutat de pe Cluj Arena

  



 

Meciul de fotbal CFR 2 - U Cluj nu se va mai desfășura pe Cluj Arena pentru a nu declanșa violențe și bătăi între fani

 

Partida din 10 aprilie a fost mutată pe Baza Sportiva CMC, unde CFR 2 își dispută meciurile de acasă. Decizia a apaținut conducerii clubului CFR, care a nu a dorit să agite spiritele între cele două galerii. 

 

Stadionul Cluj Arena fusese rezervat pentru meciul din 10 aprilie, dar înțelegerea cu administratorii stadionului a fost ruptă. 

 

La ultima partidă a U Cluj pe Cluj Arena, fanii echipei au fost extrem de expliciți și au spus că nu vor ca CFR 2 să joace meciul de acasă cu echipa lor pe Cluj Arena. Ei au afișat un banner pe care au scris: ”1940 - Clujul e răpit, ”U” se mută la Sibiu după ”arbitraj”. 2018 - Urmașii ocupanților de atunci atentează din nou la oraș”.

 

În 1940, după ce Clujul și Transilvania de Nord a devenit teritoriu maghiar, U Cluj a refuzat să joace în campionatul maghiar de fotbal și s-a exilat la Sibiu, de unde a jucat mai departe alături de frații lor români. 

5-4-2018, 11:45
162 vizualizări
54 comentarii
Dan7-4-2018, 13:26
De ce nu s-a popus ca stadionul sa fie inchis si dinaminat, ca sa fie uistii linistiti?
dan6-4-2018, 18:05
Sobolanii blatisti nu au ce cauta pe Cluj Arena. Doar in calitate de oaspeti!
>>>>6-4-2018, 19:40
Vezi ca te frec in c** pizzdo.......
Dada6-4-2018, 19:46
Mori sobolan jegos. Va stie toata europa de blatisti. The blatisti cum erati prezentati la o televiziune din UK. Ati furat in 10 ani cat steaua si dinamo in 50 de ani. Celebrul u cluj - kvsc 2-0 la pauza 2-3 la final ramane reperul furaciunii. Cu penalty in min 90. Sarbul ala de arbitru si acum traieste fericit de pe urma blatului.
Adina7-4-2018, 13:37
Cluj arena e al clujenilor. Adica al cfr ului ca clujenii is cfristi.
Hopaaa7-4-2018, 17:28
Ceferisti sunt aia din harghita si neamurile din cluj
stef6-4-2018, 16:08
Pacat! Veneam si eu la meci. Din cauza unor ultrasi din ambele tabere, derby-ul se muta pe maidan. Era un meci de interes pentru toti clujenii, nu doar pentru niste ultrasi care nu fac altceva decat sa se certe intre ei si sa se ameninte. Pe Cluj Arena ma duceam, asa, raman acasa, e zi de Paste
Vasile8-4-2018, 8:47
Vezi ca vine iar HalepMania,ai unde merge.
gusti6-4-2018, 14:19
Iar astept ocuparea Ardealului, poate asa nu mai vedem in oras scursurile din "groapa si din Manastur !!!! AFARA din Cluj , sobolani infecti ce sunteti !!!!!!! Luati cu voi si echipa clona fara identitate!!!!!!!
Hopaaa6-4-2018, 18:03
Sobolanii sunt cei din cocina din gruia. B***** infect
Mars in Mongolia vinitura b***** spurcat 8-4-2018, 11:20
Șobolanii de la cfr interzis pe Cluj Arena. Voi in Cluj sunteti in deplasare si in Romania sunteti acasa de la Bors încolo. Viniturilor
La cioc6-4-2018, 13:42
De ce nu au vrut sibolanii sa joace un cocina? Au vrut pe Cluj Arena sa sfideze romanii in anul centenarului. Uite ca vor juca pe cmc si scot 0 lei pe bilete plus cheltuieli cu arbitrii si cu paza.
...6-4-2018, 13:11
Oricum stadionul din Gruia este in majoritatea timpului aproape gol ... cand mai vine Steaua se umple de suporteri stelisti sau cand vine Dinamo cum a fost ultima data - toata peluza era plina de suporterii dinamovisti.In anii trecuti cand juca Universitatea Cluj Napoca veneau 4000/5000 suporteri ai Universitatii sus in Gruia si in rest cam pustiu.Duminica meci in Gruia si pe Marti se putea ? (probabil...) juca in conditii f. bune.Se mai adunau bani din bilete si in plus erau conditii mult mai bune de organizare.Pe CMC CATI SPECTATORI POT INTRA ?
De fiecare data aceleasi ,,povesti,, cu organizarea inaintea unui astfel de meci.Ridicol.Jenant !
Haide U !
Sile6-4-2018, 12:17
Era de neacceptat in anul centenarului o astfel de provocare ordinara
G6-4-2018, 12:07
Avem stadion de 34 milioane de euro, ar fi frumos sa concureze pe el cele 2 echipe ale orasului, cu tribunele pline, cel mai bun sa castige. Astfel din n motive stupide colaterale, stadionul sta gol, in insolventa si degradare urmand calea predecesorului stadion demolat I Moina.
Flori6-4-2018, 12:14
Si daca e plin stadionul nu se degradeaza? :))). Are deja 7 ani deci nu mai e nou nout dar arata bine.
#G6-4-2018, 12:52
RESPECTE PT . PARERE !!!!!!

PRIMA PARERE NORMALA !!!!!!!
ANDREI6-4-2018, 11:15
CLUJUL S-A GOLIT.

VINITURILE S-AU INTORS IN MUNTI !!!

PACAT CA SE INTORC MARTI !
cluj6-4-2018, 10:55
Hai sa "vorbim " noi in tribuna ,in galerie ,ignorati franarii tari in gura pe net ,lasati-i sa se suga singuri.Haide U
Crengulescu6-4-2018, 9:21
U joaca cu echipele din Caianu Vama, Bontida si Vultureni.
Dimineata, ca sa nu trebuiasca aprinsa nocturna, ca nu au bani de curent.
U nu poate fi echipa Clujului. Clujul e oras fain, U e o echipa mediocra de divizia B cu o galerie pe masura: pierde vara necivilizati
Omg6-4-2018, 10:51
Si kvsc joaca cu chiajna, voluntari, viitorul ovidiu etc. Nu vad diferenta intre voluntari si bontida.
Hu i6-4-2018, 9:13
Pacat ca U Cluj a ajuns acolo unde este si e reprezentata de asemena derbedei, am fost fan U dar nu ma pot cobora pana acolo incat sa fiu nevoit sa aud la meciuri porcariile asa zisei galerii, de fapt o rusine adusa Universitatilor clujene si culturii clujene.
bula6-4-2018, 8:51
Asta e echipa SOBOLANII ROSII, Niciodata nu ne vom uita stramosii.......................................in 2018 ,la 100 de ani, urmeaza un alt exil.................... la Caianu Vama !!!!!!!!!!
io5-4-2018, 23:27
u cluj f u t a -v a Dumnezo
Silard6-4-2018, 8:34
Si cu asta ai spus tot. Într-adevăr acum recunosc un suporter CFR. Eu sunt suporter U, îți doresc Sărbători Fericite, sănătate si succes in Liga 1. Te rog pe viitor cind postezi ceva sa ai un limbaj decent si fara înjurături
vici5-4-2018, 22:43
uisti muisti
Gyiuzi5-4-2018, 21:43
O decizie normala. Ungurii blatisti nu au ce cauta pe stadionul lui U.
vici5-4-2018, 22:40
gunoi ordinar ce esti
Geo5-4-2018, 21:32
Adara cu bozgorii din tara. Cluj Arena este casa Universitatii.
SANYI5-4-2018, 19:43
HAIDE "U !
#SANYI5-4-2018, 19:46
SANYI AFARA DIN TARA !
dan5-4-2018, 17:23
M*** bozgorilor!!!
Stavros5-4-2018, 16:30
Hai sictir. Clona asta sa joace la pata rât. U cluj a avut stadion.clona la gunoi.
Omg5-4-2018, 17:21
M*** bozgorilor de la kvsc
gigi5-4-2018, 15:59
gUnoaie !!!!!!!!!!!!!!!!
Muue cfr5-4-2018, 14:22
Care 2 galerii? In Cluj exista doar una.
O decizie buna. Firmele de deratizare nu o sa aiba de lucru, dacă șobolanii din gruia nu infecteaza casa noastră Ion Moina
ucj5-4-2018, 18:21
IN CLUJ DOAR "U" CONTEAZA!!!
Sebi5-4-2018, 14:01
Gramada de c**** zis iuliu muresan a luat-o la cioc. Sau la bot. A incercat o provocare marsava demna de trecutul lui securist. Dar oamenii din functii de decizie au realizat ca masura este gresita. Oentru ca Universitatea reprezinta sportul clujean si oamenii s-au revoltat in mediul online sau oe stadion la ultimul meci. Si au luat decizia corecta. Fara sobolani hoti si blatisti pe Mircea Luca.
Roby5-4-2018, 13:50
Provocatea scroafei infecte nu a reusit. Sobolanii in cocina din gruia si pe cmc
ucj5-4-2018, 13:34
Cluj Arena ,urmasul Stadionului Municipal (CARE ERA IN FORMA DE U) a fost este si va fi casa Universitatii si ceea ce s-a incercat de scroafa conducatoare era o noua provocare mizerabila.
Adina5-4-2018, 16:29
Tampenie.e stadionul nostru al tuturor.nu al pocaitilor nu a lui armin van buren dar sigur nici a lui u .
ucj5-4-2018, 18:20
Si WC-urile din cocina, facute pe banii furati romanilor,sunt ale tuturor atunci ce sariti in sus ca le-am spart ,ca erau si ale noastre.Sa nu mai zic de stadionul manevrat de la ministerul transporturilor basist cum a ajuns la arpiche ,ca era si ala al nostru al tuturor ,abatorul ,terenul de la polus ,fosta ieia (acum sigma) alea nu erau ale tuturor.Mars la cocina ,nu mai faceti voi pe sobolanii nevinovati ,ca va stie lumea,plangaciosilor.
dd5-4-2018, 20:43
proasta pl a fost la gaurica lu mama-ta.
ASD5-4-2018, 13:27
Mi se pare normal. Stadionul a costat multi bani si exista riscul ca animalele de suporteri u-isti sa distruga grupurile sanitare, oglinzile, etc din toalete..!! Au mai fost cazuri...
Cluj Arena trebuie pastrata in conditii bune pt viitoare partide...
Hmm5-4-2018, 13:49
Pai acolo joaca U fiecare meci oficial de la inaugurarea din 2011. Ce sa strice sibolan jegos? Este vorba despe faptptul ca sobolanii unguri si blatisti nu au ce cauta in templul Universitatii. Ei acolo pe deal in cocina si pe cmc.
@hmm5-4-2018, 14:15
Ba prostu` Clujului..!!! La CFR nu exista nici un ungur, nici in echipa si nici in conducere, La Universitatea, da, exista..!!!
Esti mai Prost decat prevede legea, fraiere...::)))!!!
Sa-ti dau moooie cu galeata jegosule...!!!!!
@@hmm5-4-2018, 14:19
Ai drepatate, la voi e plin de mitici
Muue cfr5-4-2018, 14:30
La cfr e plin de sobolani unguri SOVINI. E o diferenta intre unguri SOVINI si unguri
O nuuu5-4-2018, 14:42
Dar exista kvsc in galerie. E suficient. Daca stii ce inseamna kvsc
dan5-4-2018, 12:40
Acolo pe deal la cmc este locul sibolanilor. Pe Mircea Luca, doar U.
Hopaaa5-4-2018, 12:37
S-a facut dreptate. Bozgorii blatisti nu au ce cauta in Templu. Acolo e casa Universitatii.
haha5-4-2018, 13:27
"Templu" finantat din banii tai de samanta si Neumarkt la pet?
dan5-4-2018, 14:10
Finantat din banii clujenilor. S-a vazut la ultimele zeci de meciuri directe proportia de suporteri. Mereu la meciuri directe stadionul era plin de Uisti. Chiar si in cocina din gruia.
clujean vechi10-4-2018, 19:53
1.Cluj Arena este proprietatea municipalitatii
2.Cei de la fosta echipa UCluj sunt doar CHIRIASI
3.CFR Cluj 1907 echipa doua - U Clluj 2-1