Lucian Bute l-a invins pe Magee si isi pastreaza titlul mondial! - VIDEO - VEZI momentul KO -ului

"Mister KO" si-a aparat centura IBF la supermijlocie in fata lui Brian Magee. Meciul a fost castigat de Bute in repriza a zecea.

Pugilistul roman a declarat imediat dupa partida ca a reusit sa in invinga oe Brian Magee cu ajutorul loviturilor la ficat. Lucian Bute a anuntat ca in vara ar putea sa isi puna centura IBF in joc in Romania.

5.59- Lucian Bute l-a pus la podea pe Magee - VEZI REPRIZA A SASEA

5.55- Repreiza 5  fost disputata. Magee a avut cateva lovituri bune, dar si bute a contrat

5.50- Bute a castigat si repriza a patra

5.47- Bute a dominat a treia repriza

5.42- Repriza a doua s-a terminat la egalitate

5.38- Bute a controlat prima repriza - VEZI PRIMA REPRIZA

5.24- Lucian Bute intra in sala din Miami pe ritmurile trupei U2

5.23- Magee intra pe scena pe melodia "Whisky in the jar" a trupei Metallica

5.20 - Ring announcer -ul ii prezinta pe cei doi sportivi: Lucian Bute si Brian Magee

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lucian Bute a declarat ca dupa acest meci vrea sa boxeze cu adversari din Super Six. "Pe lista mea sunt mai multi boxeri, nu doar castigatorul turneului. Mi-ar placea sa boxez in SUA, iar cand am semnat cu Showtime, aceasta a si fost ideea, sa intru pe piata americana. Daca voi avea oportunitatea sa boxez la Madison Square Garden sau la Vegas, nu voi rata sansa", a declarat Bute.

Lucian Bute si Brian Magee au trecut vineri seara de proba cantarelor, iar ambii se incadreaza in limitele a 76,200 kilograme. Bute va purta un tricou inscriptionat cu brandul turistic al Romaniei.

Partida este transmisa in direct de B1 (de la ora 1.00 in noaptea de sambata spre duminica vor fi transmise alte meciuri)

Semigrea: Schiller Hippolite - Patrick Tessier (4 reprize)
Semigrea: Colin Fish - Mike Buccanan (4 reprize)
Cocos: Sebastien Gauthier - Jovanny Soto (8 reprize)
Usoara: Pier Olivier Cote -
Michael Lozada (8 reprize)
Superpana: Benoit Gaudet - Adrian Verdugo (10 reprize)
Mijlocie-mica: Vanes Martirosyan - Bladimir Hernandez (10 reprize)
Superpana: Viorel Simion -
Pedro Navarrete (10 reprize)
Supermijlocie: Lucian Bute - Brian Magee (12 reprize)

Meciul Bute - Magee incepe la ora 5:10 si va fi transmis in direct de Radio Romania Actualitati. In caz de egalitate, Bute isi pastreaza centura.