LIVE TEXT CFR Cluj - Pandurii 2-1 - VEZI golurile lui Emmanuel Kone si Hugo Alcantara! - FINAL

Clujenii intalnesc astazi, de la ora 21.30, pe teren propriu echipa Pandurii Targu Jiu, in etapa a sasea a Ligii I.

Clujenii au nevoie de victorie in aceasta seara, dupa ce in primele cinci etape au reusit sa stranga doar 5 puncte, fiind pe locul 11 in clasamentul Ligii I. De cealalta parte, Pandurii au doar 3 puncte si sunt pe ultimul loc al clasamentului.

Minutul 93 - FINAL

Minutul 92 - Pandurii preseaza, dar mingea este trimisa pe langa poarta de atacantii gorjeni

Minutul 91 - Schimbare CFR Cluj! Iese Cristi Bud si intra Batin

Minutul 90 - Partida este prelungita cu 3 minute

Minutul 87 - Tony primeste cartonasul galben pentru proteste

Minutul 85 - GOOL Pandurii Targu Jiu! Voiculet transforma lovitura de la 11 metri

Minutul 84 - 11 metri pentru Pandurii Targu Jiu. Tony comite un fault clar

Minutul 82 - Muresan il faulteaza dur pe Voiculet, scapat spre poarta. Jucatorul clujean nu a primit cartonasul galben, care l-ar fi facut indosponibil pentru meciul de saptamana viitoare cu Rapidul

Minutul 81 - Culio locat in ultimul moment de Chiriches. Pandurii fac o schimbare

Minutul 74 -Schimbare CFR Cluj! Bastos a iesit si a intrat Sixto Peralta

Minutul 73 - Crsiti Bud reia peste poarta din fata portii

Minutul 68 - Bastos suteaza pe langa poarta dupa ce colegii sau de echipa se incurca, intr-o faza care putea sa aduca al treilea gol

Minutul 66 - Pintili la un pas de autogol. Emmanuel Kone a reluat o centrare si jucatorul gorjean a fost la un pas sa reia in propria poarta

Minutul 63 - Schimbare la CFR Cluj. Iese Hora intra Kivuvu

Minutul 56 - Bastos este accidentat grav in urma unui atac al lui Grecu. Jucatorul s-a lovit la genunchiul drept

Minutul 52 - Stromajer suteaza, dar blocheaza Stancioiu

Minutul 51 - Bastos porneste pe contraatac, dar iroseste mingea cu o pasa neinspirata

Minutul 50 - Gabi Muresan loveste mingea cu capul dar balonul trece peste poarta

Minutul 49 - Apostu este surprins in ofsaid si atacul celor de la Pandurii este blocat

Minutul 47 - Centrare a lui Matei, dar Tony a respins in corner

Minutul 46 - Arbitrul central a fluierat startul reprizei secunde

REPRIZA SECUNDA

Minutul 45 - Pauza

Minutul 43 - Bastos are o mare ocazie, dar respinge Popa

Minutul 39 - Cristi Bud reia cu capul spre poarta, dar portarul celor de la Pandurii Targu Jiu retine

Minutul 34 - Jucatorii de Pandurii fac o faza faina in fata careului. Fundarii de la CFR Cluj se incurca, dar in cele din urma mingea este respinsa

Minutul 32 - Stromajer suteaza puternic din afara careului "feroviar", dar portarul retine

Minutul 31 - Paundurii au o faza buna. Orac ii paseaza lui Bacila, dar Stancioiu scoate mingea

Minutul 30 - Culio este faultat de Voiculet, care il trage de tricou

Minutul 24 - GOOL CFR Cluj! Hugo Alcantara majoreaza scorul dupa un corner de pe partea stanga

Minutul 23 - Lovitura libera executata bine de Bastos, dar mingea este respinsa afara din teren

Minutu 22 - Edimar este faultat de Bacila. CFR Cluj are o sansa sa majoreze scorul

Minutul 20- GOOL CFR Cluj! E. Kone a inscris, dupa ce a primit o centrare din lovitura de corner

Minutul 18 - Cristi Bud este surprins in ofsaid si pierd mingea

Minutul 17 - Actiune de atac al celor de la CFR Cluj, dar E. Kone este surprins in atac

Minutul 14 - Bud comite un fault la mijlocul terenului si Pandurii castiga mingea. Stromajer intra usor in careu, dar Stancioiu retine

Minutul 12 - Partida se deruleaza fara mari sanse la poarta. Jucatorii paseaza, dar este mai mult o tatonare

Minutul 11 - Clujenii se balbaie pe flancul drept. Edimar il faulteaza pe Bacila si se dicteaza lovitura libera

Minutul 9 - Tony paseaza bine, dar E. Kone nu reuseste sa fructifice mingea

Minutul 3 - Voiculet suteaza puternic, dar mingea este respinsa de portarul celor de la CFR Cluj