0
Distribuie

0

Jucatorii U Cluj s-au relaxat marti dimineata si au inlocuit antrenamentul cu o sesiune de golf, care a durat o ora si jumatate.

Distractia a fost organizata chiar de antrenorul Ionut Badea, iar jucatorii au intrat rapid in pielea unor jucatori profesionisti de golf. Mai greu a fost cu lovirea mingii cu crosa, pentru unii, dar fiecare lovitura buna a fost primita cu aplauze de catre jucatori.

Printre cei remarcati s-au numarat Alex Pacurar, Mircea Bornescu, Ovidiu Hoban, Sebastian Cojocnean si Gicu Grozav, insa si restul jucatorilor au bifat cel putin o lovitura buna.

Dupa sesiunea de golf, in drum spre hotel, majoritatea jucatorilor s-au declarat incantati de experienta si au recunoscut ca vor juca golf si cu alte ocazii.