JAGODINA - CFR CLUJ 0-1 - REZUMAT VIDEO - Gol bâlbâit, dar clujenii merg mai departe în Europa League

CFR Cluj a învins echipa Jagodina și merge mai departe în Europa League, prin reușita lui Guima.

În prima manșă, scorul a fost 0-0, iar CFR Cluj a avut nevoie de 80 de minute în Serbia pentru a câștiga meciul.

Sârbii au avut o ocazie mare în minutul 40, dar Felgueiras a apărat, iar cinci minute mai târziu a fost evidențiat de lovitura de cap a lui Jakimovski, pe care a apărat-o.

În partea secudă, CFR Cluj a controlat jocul, dar sârbii au fost la fel de periculoși.

Inspirația lui Miriuță de a-l folosi, în repriza secundă, pe Guima a dat roade, iar acesta a deschis scorul în minutul 80.

CFR Cluj va juca în turul trei din Europa League cu formația bielorusa Dinamo Minsk.