Înfrângere dureroasă pentru CFR Cluj. Au fost bătuți de FC Brașov chiar la ei acasă REZUMAT VIDEO

CFR Cluj pare să se îndepărteze tot mai mult de titlul de campioană, aceștia pierzând meciul împotriva echipei FC Brașov, disputată luni seara pe stadionul din Gruia, cu scorul de 1-2.

Partida a pornit bine pentru elevii lui Miriuță, clujenii reușind să deschidă scorul în primele 5 minute după un penalty, obținut în urma unei faze controversate, transformat în gol de Chanturia.

”Feroviarii” au mai avut câteva șanse de a mări scorul în favoarea lor, însă niciuna din faze nu s-a finalizat cu un gol.

Brașovenii au reușit să egaleze în ultimele minute ale primei reprize, în urma unei lovituri de la 11 metri oferită de arbitru după ce Mirko Ivanovski a comis un henț.

Oaspeții le-au dat clujenilor ”lovitura de grație” în minutul 81, după ce Constantinescu a reușit să dea un gol superb de la 16 metri.