Înfrângere CLARĂ a României în fața Poloniei. Tricolorii au pierdut cu 0-3 REZUMAT VIDEO

Naționala României a suferit o nouă înfrângere, vineri seară, în meciul cu reprezetativa Poloniei, în cadrul preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2018.

Polonezii au reușit să deschidă scorul încă din miutul 10 al partidei, disputate pe Arena Națională, printr-un șut puternic din interiorul careului.

Ultimele două goluri ale partidei au fost înscrise de același jucător, Robert Lewandowski, primul dintre ele fiind înscris în minutul 82, iar al doilea chiar în ultimul minut al partidei, din lovitură de penalty.

România este acum pe locul 4 în grupa E, cu 5 puncte.

Iată cum arată clasamentul Grupei E, din preliminariile CM 2018: 1.Polonia, 1o puncte 2. Muntenegru, 7 puncte 3. Danemarca, 6 puncte, 4.România, 5 puncte, 5. Armenia, 3 puncte 6. Kazahstan, 2 puncte.