Imagini din vestiarul luxemburghezilor. Au dansat pe mese după eliminarea CFR Cluj

Jucătorii de la Dudelange s-au bucurat ca și când ar fi câștigat Europa League, după victoria și calificarea în grupe.

Luxemburghezii au bătut CFR Cluj de două ori, acasă cu 2-0 și la Cluj cu 3-2, demonstrând că nu sunt o echipă de amatori așa cum credeau ”feroviarii”. Clujenii au sperat că vor face instrucție în Gruia, dar, după o primă repriză echilibrată, s-au trezit cu două goluri în câteva minute și au fost aduși cu picioarele pe pământ.

Al treilea gol al celor din Luxemburg a făcut ca umilința să fie maximă. CFR Cluj a revenit și a înscris de două ori, dar mai avea nevoie de prea multe reușite pentru a conta.

Fiesta s-a declanșat în vestiar, unde jucătorii au sărbătorit victoria.