Sport

Gimnastică la Cluj: Marian Drăgulescu s-a calificat în finalele la sol și sărituri - VIDEO

  
  



 

Gimnastul Marian Drăgulescu s-a calificat, miercuri, 19 aprilie, în finalele la sol și sărituri la Campionatele Europene de Gimnastică.

 

Drăgulescu a avut o evoluție electrizantă la sol, arbitrii acordându-i 14,666 puncte, a doua notă a calificărilor. Sportivul a fost aplaudat la scenă deschisă de public.

 

La sărituri, gimnastul Marian Drăgulescu s-a calificat în finală cu prima notă, media sa fiind de 14,666 puncte.

 

La ediția de anul trecut, de la Berna, România a cucerit două medalii de argint la masculin, ambele prin Marian Drăgulescu (sol și sărituri), și două de bronz la feminin, ambele prin Cătălina Ponor (sol și bârnă).



20-4-2017, 0:06
121 vizualizări
5 comentarii
pupator in c u r20-4-2017, 23:34
E meritul lui boc si asta. Hai, sugoii adunativ-a repede la articol si lingeti-l in c u r pe marele primar...
Felicitari20-4-2017, 13:09
Felicitari Marian!
Ai venit aici pentru medalii, ia cateva si bravo tie pentru cariera ta in gimnastica!
cj20-4-2017, 0:36
vinitura din SUD
victor20-4-2017, 12:30
Cam dea-n tranta aterizarile, foarte dur , fara gratie dar corect pana la final .
Este din Bucuresti , sudist mai mult le spui la olteni, teleormaneni etc astia sunt munteni , diferenta intre ei .
adi20-4-2017, 14:15
ma voi sunteti prosti? cat de tampit sa fii sa gandesti asa ! daca eu stau in centru tu esti vinitura din zorilor sau manastur?