Ghinion în debutul de la EURO 2016! România a pierdut meciul cu Franța în ultimul minut REZUMAT VIDEO

România a debutat, vineri seară, în Campionatul European de Fotbal, în meciul inaugural al competiției, împotriva Franței, țara gazdă. Partida s-a terminat cu victoria francezilor, cu scorul 2-1.

Prima repriză s-a desfășurat fără evenimente majore, cu toate că doi dintre jucătorii români, Vlad Chiricheș și Răzvan Raț, au primit cartonașe galbene pentru comportament inadecvant.

Franța a deschis scorul, în minutul 57, printr-o execuție a lui Giroud. Totuși, tricolorii au reușit să egaleze în 7 minute, printr-un penalty executat de Stangu.

Gazdele au reușit să obțină victoria în minutul 89, după ce Payet a reușit să dea al doilea gol al meciului.