FC Vaslui-Universitatea Cluj 2-0! VEZI golurile -VIDEO

Universitatea Cluj a pierdut meciul jucat in deplasare cu FC Vaslui cu scorul de 2-0. Clujenii au fost dominati la toate capitolele si, cu cateva exceptii, vasluienii au dictat jocul.

Minutul 56- Adailton a centrat, dar Canu a reluat peste poarta

Minutul 53- Centralul Augustus Constantin a fost inlocuit pentru ca s-a accidentat! Rezerva Voicu Emil conduce meciul

Minutul 46- A inceput repriza secunda!

PAUZA

Minutul 43- GOL! Papp inscrie cu capul dupa o centrare buna a lui Sanmartean

Minutul 38- Adailton este surprins in offside

Minutul 37- Costin executa o lovitura libera, dar trimite peste poarta

Minutul 36- Pele respinge bine din careu o minge trimisa de vasluieni

Minutul 34- Ascoli rateaza din fata portii, dupa un corner executat de Adrian Cristea

Minutul 33- Rivas trage cu capul peste poarta aparata de Marius Popa

Minutul 30- Cristea patrunde cu mingea in careul gazdelor, dar sutul lui trece paralel cu linia portii

Minutul 29- Contraatac al vasluienilor, dar Papp trimite pe langa poarta clujenilor

Minutul 23- Adailton suteaza de la marginea careului, dar peste poarta aparata de Marius Popa

Minutul 21- Lovitura libera executata de Adrian Cristea trece cu mult peste poarta vasluienilor

Minutul 20- Rivas il faulteaza pe Tony la marginea careului

Minutul 16- Tony suteaza de la distanta, dar peste poarta aparata de Kuciak

Minutul 11- Canu mai trimite o data cu capul pe langa poarta clujenilor

Minutul 11- Marius Popa apara excelent un sut trimis pe Canu pe poarta

Minutul 7- Lovitura libera de la 30 de metri batuta de Cristea, resping vasluienii, iar Pele reia pe langa poarta aparata de Kuciak

Minutul 6- Yero Bello a fost surprins in offside

Minutul 1- Raul Costin a sutat de la marginea careului, dar peste poarta aparata de marius Popa

Minutul 1- A inceput meciul

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finantatorul Universitatii Cluj, Florian Walter, a cerut schimbarea arbitrului Augustus Constantin, acuzat ca a acordat moldovenilor prea usor un penalty in meciul direct dintre cele doua echipe din tur. Universitatea Cluj-FC Vaslui s-a incheiat in tur cu scorul 1-1.

Inaintea meciului din aceasta seara, FC Vaslui este pe locul 3 in clasament, cu 35 de puncte, iar Universitatea ocupa locul 12, cu 21 de puncte.

Iata echipele de start:

FC Vaslui: Kuciak, Papp, Canu, David Rivas, Milanov, Gheorghiu, Costin, Genchev, Milisavijevic, Adailton, Yero Bello

U Cluj: Popa, Ungurusan, Abrudan, Pele, Ascoli, Bostina, Menassel, Cristea, Bazzi, Delgado, Tony