Sport

Elvețienii nu credeau că la Cluj este o astfel de Sală Polivalentă

  



 

Jucătoarele de tenis din echipa de Fed Cup a Elveţiei au fost impresionate de condițiile de la Cluj

 

Antrenament matinal în uimitoarea Sală Polivalentă din Cluj pentru Viktorija Golubic şi Martina Hingis”, se arată pe contul de Twitter al forului elveţian.

 

La Cluj au ajuns deja primele jucătoare şi membri ai stafului oaspete, inclusiv fostul lider WTA Martina Hingis, căpitanul nejucător al echipei.

 

Echipa României a ajuns la Cluj, inclusiv Simona Halep, locul 1 WTA.

 

Meciul dintre România şi Elveţia are loc în perioada 21-22 aprilie 2018, la Sala Polivalentă din Cluj-Napoca şi va fi transmisă în direct de Digi Sport.

17-4-2018, 14:51
90 vizualizări
15 comentarii
..... 18-4-2018, 17:14
Vai de ei săracii elvețieni. Da noi avem de toate în orașul de 5 *****. Metrou, Spital regional monobloc de urgență, infrastructură, BMW - uri mai multe ca la ei, festivaluri internaționale de cultură muzicală Antold, și era să uit rampă de gunoi Ecologică.... Ați simțit mirosul când v-ați dat jos din avion pe aeroportul internațional. Ce să mai zic viața bună aici pe la noi în Cluj Napoca, Kolozsvar, Klausenburg. Mulțumită domnului primar și finuțului acestuia. :))))
dan18-4-2018, 9:46
ce de lingai sunt pe aici,baaaaai lingailor,nu spune nimeni ca nu e frumoasa Sala Polivalenta,doar ca a fost construita acum multi de ani de zile si e aiurea sa te tot lauzi doar cu asta,acuma ce o sa faca Bocila,se va lauda toata viata cu sala asta sau ce?investitii noi,consistente,pe cand?nu asfaltari de drumuri,populare lacuri cu pesti,toaletare copaci,etc..,ceva mai mult...
Csilla18-4-2018, 9:32
Ii vrem pe Ad Libidum sa cante la pauza meciului.
boc cel bun18-4-2018, 9:19
bravo BOC !!!!
popicu18-4-2018, 6:33
Respect pentru domnul Cristian Miholca organizatorul,un om ca dansul ar avea nevoie primaria Cluj.
Bocila18-4-2018, 1:07
Si mai aduna Moc cateva zeci de mii de voturi de la prostanci. Sper sa nuite sa faca o staie de metrou si la Portul Cora , sa imbarce pasagerii care vin de la Rotterdam cu feribotul.
Bengescu17-4-2018, 22:11
Ce fel de sala polivalenta nu credeau ca avem? Una in insolventa?
dan17-4-2018, 22:35
Cea mai tare din Romania. Pt ca Boc.
Dan manastur17-4-2018, 23:03
Ca-i in Cluj, a noastra, si Untoldul ne ocupa 4 zile si primim libereeeeee!
Roby17-4-2018, 20:08
Daca nu au crezut acum cred. Pentru ca e sala facuta de primaria lui Boc. Cea mai tare din tara.
Ghcfbcvbv17-4-2018, 21:52
*din lume
Hmm17-4-2018, 22:33
Degeaba suferi. Toate competitiile importante vin la cluj. Pt ca e singura sala polivalenta din tara la nivel european. Pt ca Boc!
TotEu17-4-2018, 18:05
"Elvețienii nu credeau că la Cluj este o astfel de Sală Polivalentă" Elvetienii coborati din varful muntelui de la coada vacii, n-au mai vazut o astfel de Sala polivalenta cum ne-a facut primul gospodar al tarii, Dl. Emil Boc. Toata stima domnule primar!
Tot Tu17-4-2018, 18:07
Lingeuai pe scroafa in fund, lingau si nutelkist
Antonia.17-4-2018, 19:15
Doar datorită lui BOC, au auzit elvețieni de Cluj -Napoca,prin CFR, stadion, Polivalenta,constructii noi, festivaluri, baruri, femei,restaurante ( toate bune si frumoase), drumuri bune si masini scumpe.

BOC, președinte.
TISE, primar.
Basescu, premier.
Morar, la DNA.