CSMS Iaşi - U Cluj 2-0 - Clujenii cad și mai mult. Falub nu are soluții - REZUMAT VIDEO

CSMS Iaşi a câștigat meciul cu U Cluj, scor 2-0, iar echipa lui Adrian Falub se scufundă.

Universitatea Cluj nu a câștigat niciun meci în retur și a ajuns în zona retrogradabilă. Florin Walter a mizat mult pe schimbarea lui George Ogăraru cu Adrian Falub, dar fără niciun folos.

U Cluj a avut două ocazii uriașe în debutul meciului, mingea lovind bara la două faze consecutive.

Ocaziile ratate s-au răzbunat, iar Iașiul a deschis scorul în minutul 37. Gazdele au avut o bară în minutul 43, iar în minutul 55 scorul a ajuns la 2-0 după o centrare frumoasă. Defensiva celor de la U Cluj a fost depășită, iar cei de la Iași au înscris cu capul.

U Cluj e acum pe locul 15 și așteaptă marea confruntare, returul cu CFR Cluj pentru a încerca să salveze acest seson.